Pirolam, żel o działaniu przeciwgrzybiczym, 20 g

Marka: PIROLAM
Dostępny
18,88

O produkcie

100008132

Pirolam jest lekiem przeciwgrzybiczym przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę.

Działanie

Pirolam jest lekiem przeciwgrzybiczym przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę. Lek ten działa na występujące na skórze dermatoffity, grzyby drożdżopodobne, Aspergillus fumigatus oraz niektóre bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne.Ma on również działanie przeciwzapalne, co jest istotne szczególnie wtedy, gdy grzybicy towarzyszy stan zapalny. Do skóry lek przenika poprzez naskórek, mieszki włosowe i gruczoły łojowe.

Wskazania

Leczenie grzybic skóry gładkiej, owłosionej, grzybic stóp, paznokci, podudzia.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Pirolam : jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.Jeśli pacjent ma grzybicze zapalenie oka, okolic oczu lub pochwy.

Stosowanie leku u dzieci

Leku nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Lek Pirolam należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należ skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Lek stosuje się miejscowo na skórę. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle lek Pirolam stosować 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo skórę, lekko wcierając lub pozostawiając do wyschnięcia. Leczenie należy prowadzić aż do ustąpienia objawów chorobowych. Optymalny czas leczenia wynosi 3 tygodnie. Aby zapobiec nawrotowi choroby zaleca się kontynuowanie leczenia przez okres do 10 dni po ustąpieniu zmian chorobowych. Jeśli objawy nie ustąpią po 4 tygodniach, należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Nie stosować opatrunków i plastrów; wyjątek stanowi grzybica paznokci. W grzybicy paznokci zawiesinę należy nanieść na zmienione chorobowo miejsca i zastosować opatrunek zamknięty.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często (występujące u mniej niż 1 na 10 pacjentów):
- obrzęk.
Rzadko (występujące u mniej niż 1 na 1 000 pacjentów):
- alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
- pieczenie, podrażnienie skóry, rumień, świąd.

Skład

Substancją czynną leku jest cyklopiroks z olaminą.1 g zawiesiny na skórę zawiera 10 mg cyklopiroksu z olaminą.Pozostałe składniki to: glikol propylenowy, alkohol benzylowy, alkohol cetostearylowy, parafina ciekła, kwas mlekowy, makrogolu eter cetostearylowy, woda oczyszczona.

Producent

Medana

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.