Relewium, suplement diety, 20 sztuk

Suplement diety zawierający unikalne połączenie ekstraktów roślinnych.

Dostępny
7,24

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Relewium, suplement diety, 20 sztuk

100007973

Opis

Relewium to suplement diety zawierający unikalne połączenie wzajemnie uzupełniających się ekstraktów roślinnych wzbogaconych magnezem oraz witaminami z grupy B.

Właściwości

Relewium stanowi unikalne połączenie ekstraktów roślinnych o naturalnym pochodzeniu, wzbogacone o działanie witamin z grupy B oraz magnezu. Połączenie właściwości melisy, różeńca górskiego, szyszek chmielu oraz kwiatów lawendy ze wspomnianymi substancjami aktywnymi daje rezultat w postaci suplementu diety o właściwościach ułatwiających zasypianie, zmniejszających napięcie nerwowe i drażliwość. Produkt Relewium jest szczególnie polecany dla osób narażonych na przewlekły stres oraz wysokie napięcie nerwowe.

Preparat ma złożony skład dostosowany do zapotrzebowania osób dorosłych. Zalecana dzienna dawka Relewium pokrywa zapotrzebowanie na witaminę B6 w 100%. Ponadto dostarcza 75% dziennego zapotrzebowania na biotynę oraz 16% magnezu. Jest również źródłem melatoniny – hormonu, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie zegara biologicznego, a którego produkcja przez organizm maleje wraz z wiekiem.

Jak działa Relewium?

Preparat ma bogaty skład, dzięki czemu dostarcza składników oddziałujących na wiele funkcji organizmu.

  • Wyciąg z liści melisy wpływa na lepszą jakość snu, działa uspokajająco i wyciszająco zwłaszcza w stanach zwiększonego niepokoju.
  • Ekstrakt z szyszek chmielu łagodzi stany napięcia nerwowego, wspomaga właściwą jakość snu.
  • Różeniec górski podnosi tolerancję na stres, wpływa na właściwości poznawcze, funkcje umysłowe. Zapewnia również właściwe krążenie krwi.
  • Wyciąg z kwiatów lawendy ma działanie odprężające.
  • Magnez wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, witamina B6 wpływa na lepsze przyswajanie tego składnika.
  • Biotyna oraz melatonina skracają czas potrzebny na zaśnięcie, podnoszą jakość snu, co bezpośrednio wpływa na lepszą kondycję psychiczną i odprężenie organizmu.

Jak stosować Relewium?

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Zalecana dzienna dawka wynosi 1 tabletkę, którą należy spożyć po posiłku lub w jego trakcie, popijając odpowiednią ilością wody.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Relewium?

Suplement diety Relewium nie jest wskazany dla osób, u których stwierdzono nadwrażliwość na którąkolwiek substancję aktywną lub pomocniczą. Producent nie zaleca omawianych tabletek również dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci. Nie należy go przyjmować także w czasie lub bezpośrednio przed prowadzeniem samochodu lub obsługą maszyn.

Z czym nie łączyć Relewium?

Preparatu nie należy łączyć z alkoholem oraz z innymi preparatami, również roślinnymi. Ze względu na zawartość witamin z grupy B oraz magnezu Relewium nie powinien być przyjmowany równocześnie z innymi preparatami multiwitaminowymi.


Tabela

Składnik Zawartość w 1 tabletce % ZDS*
Ekstrakt z liści melisy 100 mg **
Magnez 60 mg 16
Ekstrakt z róźeńca górskiego 50 mg **
Ekstrakt z szyszek chmielu 50 mg **
Ekstrakt z kwiatów lawendy 30 mg **
Witamina B6 1,4 mg 100
Biotyna 37,5 mcg 75

Skład

substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, suchy ekstrakt z liści melisy (Melissa officinalis), tlenek magnezu, suchy ekstrakt z korzenia, różeńca górskiego (Rhodiola rosea) standaryzowany na 45% zawartość polifenoli ogółem (min. 1% salidrozydów), suchy ekstrakt z szyszek chmielu(Humulus lupulus), suchy ekstrakt z kwiatów lawendy(Lavandula angustifolia), substancja glazurująca - hydroksypropyIometyIoceIuIoza, substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu, barwnik - dwutlenek tytanu, substancja wiążąca - poliwinylopirolidon, substancja zagęszczająca - guma arabska, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), emulgator - lecytyna sojowa, barwnik - błękit patentowy V, biotyna (D-biotyna).

Dzienne spożycie

1 tabletka dziennie po posiłku

Ostrzeżenia

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić od wilgoci i światła.

Producent

Laboratorium Bioton

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.