Leki na uspokojenie - Ziołowe tabletki na stres

  (153)

Przewlekły stres to plaga dzisiejszych czasów. Wpływa negatywnie nie tylko na zdrowie psychiczne, ale również fizyczne. W radzeniu sobie ze stresem bardzo ważne jest zadbanie o sen, relacje z bliskimi, zdrową dietę, aktywność fizyczną oraz ćwiczenia oddechowe. Dodatkowo organizm można wspomóc specjalnymi preparatami, które zawierają składniki wzmacniające układ nerwowy i zwiększające odporność na stres.


Pokaż 24 z 153 wyników

Stres, uspokojenie

Stres, uspokojenie

Kiedy stosować leki na uspokojenie?

Dostępne bez recepty leki na uspokojenie zawierają różnorodne substancje (zarówno ziołowe, jak również witaminy i minerały), które pozytywnie wpływają na równowagę psycho-fizyczną organizmu. Na rynku dostępne są też leki na uspokojenie na receptę, które przepisywane są przez lekarza i ich stosowanie ma określony cel kliniczny. Po tabletki na uspokojenie bez recepty najczęściej sięgają osoby borykające się z problemami takimi jak: 

  • problemy ze snem,
  • rozdrażnienie,
  • spadek nastroju,
  • przemęczenie i przebodźcowanie psychiczne, 
  • problemy z pamięcią i koncentracją,
  • nadmiar stresu związanego z życiem zawodowym lub prywatnym.

Tabletki uspokajające mogą być skutecznym i wartościowym wsparciem dla organizmu w przypadku wymienionych wyżej objawów. Jednak bez względu na to, czy dany preparat jest lekiem na receptę, czy bez recepty, należy pamiętać, że ingerują one w nasz organizm, dlatego trzeba podchodzić do nich z dużą ostrożnością. Stosowanie każdego leku i suplementu najlepiej omówić z lekarzem i farmaceutą. Wszelkie preparaty wspierające układ nerwowy należy traktować jako dodatek do zdrowego stylu życia, a nie podstawę radzenia sobie z nadmiarem stresu, zmęczenia czy negatywnych emocji. W przypadku zaobserwowania pierwszych niepokojących objawów warto przede wszystkim zadbać o rytm dobowy, zdrowe posiłki, regularną aktywność fizyczną, czas na odpoczynek i relacje z bliskimi, a dopiero później sięgać po leki. 

Co zawierają w składzie tabletki uspokajające?

Leki i suplementy na układ nerwowy bez recepty zawierają substancje wykazujące m.in. działanie neuroprotekcyjne, wyciszające, uspokajające, ułatwiające zasypianie i poprawiające produkcję neuroprzekaźników. W ich składzie znajdują się np.:

  • wyciągi i ekstrakty ziołowe, 
  • adaptogeny,
  • witaminy i minerały, w szczególności witaminy z grupy B oraz magnez.

Tabletki ziołowe na uspokojenie są jednym z najczęściej wybieranych preparatów na stres. Zioła o działaniu wyciszającym, które występują w ich składzie to m.in. 

  • szyszki chmielu,
  • kozłek lekarski,
  • kwiat rumianku,
  • liście melisy.

Ich ekstrakty i wyciągi działają uspokajająco w stanach słabego i umiarkowanego napięcia nerwowego i nadmiernego pobudzenia. Mają swoje zastosowanie również we wspomaganiu leczenia łagodnych problemów ze snem. 

Jak stosować tabletki na stres?

Tabletki na stres należy stosować zgodnie z instrukcją producenta, przestrzegając zaleceń dotyczących dawkowania i zalecanego czasu trwania kuracji. 

  • Dostępne bez recepty leki i suplementy na zmęczenie mogą pomóc osobom, które doświadczają trudności w zasypianiu. Leki nasenne należy jednak przyjmować wyłącznie po konsultacji z lekarzem i dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta, ponieważ często nie można po nich np. prowadzić samochodu.
  • Suplementy i leki poprawiające nastrój bez recepty mają zastosowanie przy lekkich i umiarkowanych zaburzeniach nastroju. Oprócz ich stosowania warto też udać się na konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą, który nauczy innych technik radzenia sobie z napięciem emocjonalnym. 
  • Po leki i suplementy na pamięć i koncentrację często sięgają osoby, które chcą poprawić swoją produktywność w pracy oraz czują się przemęczone. Preparaty te mogą dobrze sprawdzić się jako doraźne wsparcie organizmu w intensywnym okresie, np. przed egzaminem lub ważnym projektem w pracy. 

Jaki suplement na stres Dr. Max wybrać?

Jak i kiedy stosować środki na uspokojenie bez recepty?

Marki powiązane z kategorią: Stres, uspokojenie