Septolete Ultra, aerozol stosowany w jamie ustnej o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, 30 ml

Dostępny
22,21

O produkcie: Septolete Ultra, aerozol stosowany w jamie ustnej o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, 30 ml

100007540

Opis

Septolete Ultra aerozol to kompozycja dwóch substancji czynnych, które działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i antyseptycznie. Aerozol pomaga w leczeniu zapaleń jamy ustnej i gardła, łagodząc ból, obrzęk i zaczerwienienie.

Działanie

Septolete Ultra w wygodnej postaci aerozolu pomoże uśmierzyć dyskomfort i ból związany z zapaleniem dziąseł, jamy ustnej i gardła. Działanie leku bazuje na dwóch substancjach czynnych, które działają antyseptycznie i przeciwzapalnie, dlatego produkt nie tylko zwalcza objawy, ale i przyczyny infekcji. Chlorowodorek benzydaminy posiada także właściwości przeciwbólowe i miejscowo znieczulające. Produkt łagodzi również zaczerwienienie i obrzęk jamy ustnej i gardła.


Wskazania

Septolete ultra aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór jest stosowany jako lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i antyseptyczny w leczeniu:

- podrażnienia gardła, jamy ustnej i dziąseł,

- w zapaleniu dziąseł, zapaleniu gardła i krtani

- oraz przed i po usunięciu zębów.


Przeciwwskazania

Nie stosować w razie nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie stosować z innymi lekami antyseptycznymi ani produktami zawierającymi związki anionowe.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Septolete ultra nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
Zastosowanie leków do stosowania miejscowego, zwłaszcza w dłuższym okresie czasu może prowadzić do podrażnienia. W takim przypadku leczenie należy przerwać i zastosować odpowiednią terapię zastępczą.
Septolete ultra nie należy stosować w połączeniu ze związkami anionowymi, takimi jak te, które występują w pastach do zębów, w związku z czym nie zaleca się stosować produktu bezpośrednio przed lub po umyciem zębów.
Należy unikać bezpośredniego kontakt z Septolete ultra z oczami.
Produkt nie może być wdychany.


Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat, ponieważ ta postać farmaceutyczna nie jest przeznaczona dla tej grupy wiekowej.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, a także o lekach które pacjent planuje przyjmować. Septolete ultra nie powinien być stosowany jednocześnie z innymi produktami antyseptycznymi.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania produktu Septolete ultra w okresie ciąży. Przed zastosowaniem leku Septolete ultra w trakcie kamienia piersią należy omówić to z lekarzem. Lekarz zaleci, czy należy przerwać karmienie piersią oraz czy też należy przerwać leczenie.


Dawkowanie

Dzieci między 6. a 12. rokiem życia: jedno naciśnięcie dozownika równa się jednej dawce, można powtarzać co dwie godziny, zaleca się aplikować 2-5 razy na dobę; dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli: jedna dawka to 1-2 naciśnięcia pompki, można powtarzać co dwie godziny, zaleca się aplikować 2-5 razy na dobę. Jeżeli po 3 dniach stosowania produktu nie następuje poprawa lub następuje pogorszenie stanu, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować dłużej niż 7 dni. Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko ( mogą wystąpić do 1 na 1000 osób)
- reakcje nadwrażliwości,
- pokrzywka, zwiększenie wrażliwości skóry na światło słoneczne (fotowrażliwość),
- nagłe, niekontrolowane zwężenie dróg oddechowych w płucach (skurcz oskrzeli).
Bardzo rzadko ( mogą wystąpić do 1 na 10 000 osób)
- miejscowe podrażnienie jamy ustnej, łagodne uczucie pieczenia w jamie ustnej.
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)
- uczucie pieczenia w jamie ustnej, utrata czucia (znieczulenie) błony śluzowej jamy ustnej.
Zazwyczaj objawy te są przejściowe. Jednak, gdy pojawiają się, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce informacyjnej dla pacjenta można zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.


Skład

- Substancjami czynnymi leku są: chlorowodorek benzydaminy i chlorek cetylopirydyniowy.
Każdy ml roztworu do stosowania w jamie ustnej zawiera 1,5 mg chlorowodorku benzydaminy i 5 mg chlorku cetylopirydyniowego.
Jednorazowe rozpylenie powoduje uwolnienie 0,1 ml roztworu, zawierającego 0,15 mg chlorowodorku benzydaminy i 0,5 mg chlorku cetylopirydyniowego.
- Ponadto lek zawiera: etanol (96%), glicerol (E 422), sacharynę sodową (E 954),
makrogologlicerolu hydroksystearynian, olejek miętowy i wodę oczyszczoną.


Producent

Krka


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.