GeloVox, wiśniowo-mentolowe tabletki do ssania, 20 tabletek

Wiśniowo-mentolowe tabletki do ssania na podrażnienie gardła i chrypę.

Dostępny
27,61

O produkcie: GeloVox, wiśniowo-mentolowe tabletki do ssania, 20 tabletek

100011162

Opis

Nawilżające tabletki do ssania dla ochrony błony śluzowej jamy ustnej i gardła z przeznaczeniem na suche, podrażnione gardło oraz problemy z głosem.

Właściwości

GeloVox to wyrób medyczny w postaci nawilżających tabletek do ssania przeznaczony dla dzieci powyżej 6. roku życia i osób dorosłych.

W czasie ssania tabletek GeloVox powstaje unikalny kompleks hydrożelowy bazujący na kwasie hialuronowym. Pokrywa on śluzówkę warstwą osłonową, wspomagając w ten sposób regenerację i zapewniając ochronę podrażnionych miejsc w gardle i jamie ustnej. Dzięki zastosowaniu odpowiednich składników o delikatnych właściwościach musujących produkt równomiernie rozprowadza się po całej błonie śluzowej.

Preparat powstał z myślą o łagodzeniu uporczywych dolegliwości wynikających z nadmiernego wysuszenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Po produkt warto sięgnąć przy zaburzeniach głosu wynikających m.in. z nadmiernego wysiłku głosowego (nauczyciele, wykładowcy, aktorzy, trenerzy personalni), palenia papierosów, infekcji gardła i nosa, stosowania leków wziewnych czy narażenia na wdychanie zanieczyszczeń. Wyrób medyczny zaleca się stosować również w razie wystąpienia podrażnienia śluzówki wynikającego z długotrwałego przebywania w pomieszczeniach o niskiej wilgotności, zapylonych, klimatyzowanych lub ogrzewanych.

Wyrób medyczny GeloVox znajduje się w praktycznej tubce, którą da się otworzyć niemal bezgłośnie w każdych okolicznościach, np. w teatrze czy w czasie zajęć na uczelni. Ponadto ma wiśniowo-mentolowy smak, dzięki czemu jest przyjemny w stosowaniu.

Wyrób medyczny GeloVox nie zawiera cukru, dlatego sprawdzi się u diabetyków. W jego składzie nie ma też laktozy, glutenu i surowców zwierzęcych, dlatego może być stosowany przez osoby eliminujące te składniki z diety.

Jak działa GeloVox?

Składniki zawarte w wyrobie medycznym pomagają długotrwale nawilżać śluzówkę jamy ustnej i gardła przy uczuciu suchości w gardle, chrząkaniu, chrypce, bolesnym przełykaniu czy przewlekłym zapaleniu błony śluzowej gardła. Przyczyniają się też do złagodzenia nieproduktywnego suchego kaszlu, tzw. kaszlu odruchowego.

Jak zażywać GeloVox?

Stosuj wyrób medyczny kilka razy dziennie w zależności od potrzeb. Spożywaj maksymalnie 6 tabletek na dobę. Nie połykaj ich i nie rozgryzaj. Zamiast tego powoli ssij do momentu całkowitego rozpuszczenia.

Czy GeloVox można stosować w ciąży?

Nie ma informacji, które przemawiałyby przeciw spożywaniu produktu przez kobiety w ciąży.

Czy GeloVox pomaga na suchość w gardle?

Tabletki na ból gardła GeloVox pomagają łagodzić objawy związane z suchością śluzówki jamy ustnej średnio o 76%*.

*https://gelovox.pl/gelovox/


Skład

Ksantan, karbomer, hialuronian sodu, pozostałe składniki: izomalt, wodorowęglan sodu, ksylitol, kwas cytrynowy, makrogol, substancje smakowe (wiśnia, mentol), monowodorofosforan potasu, stearynian cynku, dwutlenek krzemu, sukraloza.

Jak stosować

Tabletki ssać powoli do momentu całkowitego rozpuszczenia. Można stosować kilka razy dziennie, np. co 2-3 godziny ssać 1 tabletkę. Nie przekraczać 6 tabletek na dobę. Najlepiej stosować po posiłku.

Przeznaczenie

suchość błony śluzowej jamy ustnej i gardła, chrypka, wspomagająco w czynnościowych zaburzeniach głosu spowodowanych m.in: wysiłkiem głosowym (nauczyciele, wykładowcy, aktorzy, trenerzy personalni), infekcjami nosa i gardła, stosowaniem leków wziewnych, zanieczyszczeniem powietrza, paleniem papierosów, nieproduktywny suchy kaszel – tzw. kaszel odruchowy.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. Osobom ze znacznie ograniczoną produkcją śliny zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed pierwszym użyciem. Pacjenci z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinni przyjmować wyrobu, ponieważ izomalt jest częściowo przekształcany przez organizm we fruktozę. W przypadku osób stosujących dietę o małej zawartości soli należy pamiętać, że jedna tabletka zawiera 3,2 mmol sodu. Wyrób nie zawiera cukru i może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę. Przechowywać w temperaturze poniżej 25℃. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Możliwe skutki uboczne

W przypadku zastosowania większej liczby tabletek niż zalecana, może wystąpić biegunka i/lub inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Dystrybutor

SIROWA POLAND SP. Z O.O.

Producent

POHL BOSKAMP

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.