GeloVox, wiśniowo-mentolowe tabletki do ssania, 20 tabletek

Dostępny
24,85
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100011162

Nawilżające tabletki do ssania dla ochrony błony śluzowej jamy ustnej i gardła z przeznaczeniem na suche, podrażnione gardło oraz problemy z głosem.

Właściwości

GeloVox podczas ssania wytwarza oryginalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy. Kompleks przylega do błon śluzowych, gdzie tworzy powłokę, która długo i dokładnie nawilża, sprzyjając regeneracji wysuszonej śluzówki oraz ochraniając podrażnione miejsca.

Skład

Ksantan, karbomer, hialuronian sodu, pozostałe składniki: izomalt, wodorowęglan sodu, ksylitol, kwas cytrynowy, makrogol, substancje smakowe (wiśnia, mentol), monowodorofosforan potasu, stearynian cynku, dwutlenek krzemu, sukraloza.

Jak stosować

Tabletki ssać powoli do momentu całkowitego rozpuszczenia. Można stosować kilka razy dziennie, np. co 2-3 godziny ssać 1 tabletkę. Nie przekraczać 6 tabletek na dobę. Najlepiej stosować po posiłku.

Przeznaczenie

suchość błony śluzowej jamy ustnej i gardła, chrypka, wspomagająco w czynnościowych zaburzeniach głosu spowodowanych m.in: wysiłkiem głosowym (nauczyciele, wykładowcy, aktorzy, trenerzy personalni), infekcjami nosa i gardła, stosowaniem leków wziewnych, zanieczyszczeniem powietrza, paleniem papierosów, nieproduktywny suchy kaszel – tzw. kaszel odruchowy.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. Osobom ze znacznie ograniczoną produkcją śliny zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed pierwszym użyciem. Pacjenci z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinni przyjmować wyrobu, ponieważ izomalt jest częściowo przekształcany przez organizm we fruktozę. W przypadku osób stosujących dietę o małej zawartości soli należy pamiętać, że jedna tabletka zawiera 3,2 mmol sodu. Wyrób nie zawiera cukru i może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę. Przechowywać w temperaturze poniżej 25℃. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Możliwe skutki uboczne

W przypadku zastosowania większej liczby tabletek niż zalecana, może wystąpić biegunka i/lub inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Producent

POHL BOSKAMP

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.