Calcium Gluconium Farmapol ( Calcii gluconas ) 45 mg jonów wapnia, 50 tabletek

Dostępny
16,43

O produkcie

100001079

CALCIUM GLUCONICUM jest lekiem zawierającym wapń.

Działanie

Wapń jest niezbędnym składnikiem mineralnym organizmu. Stanowi ważny składnik tkanki kostnej, uczestniczy w działaniu układu nerwowego i mięśni. Jest niezbędny w procesie krzepnięcia krwi. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, dzięki czemu działa przeciwwysiękowo, przeciwobrzękowo i przeciwalergicznie. Pobudza mechanizmy ochronne organizmu.
Niedobór wapnia prowadzi do zaburzeń nerwowo- mięśniowych i demineralizacji kości ( odwapnienie kości prowadzące do jej rozmięknięcia).

Wskazania

- stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń ( np. w okresie intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, w okresie ciąży, karmienia piersią oraz w okresie powrotu do zdrowia po przebytej chorobie
- stany niedoboru wapnia w organizmie (np. w wyniku zaburzeń wchłaniania, zwiększonego odkładania się wapnia w tkance kostnej)
- leczenie osteoporozy różnego pochodzenia (także zapobiegawczo)
- tężyczka (choroba spowodowana spadkiem stężenia wapnia i magnezu we krwi; objawia się m.in : bolesnymi skurczami mięśni, mrowieniem i drętwieniem palców u rąk i nóg)
- wspomagająco w leczeniu chorób alergicznych ( m.in pokrzywka, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy)
- wspomagająco przy złamaniu kości, demineralizacji kości

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na sole wapnia, nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji pomocniczych, hiperkalcemia (nadmiar wapnia we krwi, np. u pacjentów z nadczynnością gruczołów przytarczycznych, hiperwitaminozą D, szpiczakiem lub przerzutami nowotworowymi do kości), ciężka hiperkalciuria, nadmiar wapnia w moczu, niewydolność nerek.
Nie podawać wapnia z dużymi dawkami witaminy D.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C. w suchym miejscu.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach, które pacjent przyjmuje, przyjmował ostatnio lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.

Dawkowanie

Dorośli: 1 do 2 tabletek 4 razy na dobę. Lek należy zażywać po posiłku, popijając wodą.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić:
- wzdęcia
- zaparcia lub biegunka
- zwiększenie stężenia wapnia we krwi, szczególnie u pacjentów z niewydolnością nerek, objawiające się : brakiem łaknienia, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi (wzdęcia, zaparcia, nudności lub biegunka), osłabieniem mięśni, oddawaniem dużej ilości moczu, odkładaniem związków wapnia (m.in kamica nerkowa)

Skład

Substancją czynną leku jest wapnia glukonian 500 mg (Calcii gluconas).
Ponadto lek zawiera: skrobię ziemniaczaną, talk, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobię sodową.
Jedna tabletka zawiera 45 mg jonów wapnia.

Producent

Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny "FARMAPOL" Sp. z o.o.

Dystrybutor

Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny "FARMAPOL" Sp. z o.o.
ul. Św. Wojciech 29
61-749 Poznań

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.