Vitrum Osteo, suplement diety, 100 tabletek

Marka: VITRUM
Dostępny
37,43
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie

100018344

Suplement diety Vitrum Osteo przeznaczony jest dla osób dorosłych, jako uzupełnienie diety w wapń, magnez i witaminę D, które pomagają w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.

Właściwości

Wapń przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi, utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego i prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych. Bierze też udział w procesie podziału i specjalizacji komórek.

Witamina D pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, ułatwia wchłanianie wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego oraz bierze udział w procesie podziału komórek. Witamina D pomaga zmniejszyć ryzyko upadku związane z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni. Upadki stanowią czynnik ryzyka w odniesieniu do złamań kości u osób obojga płci w wieku 60 lat i starszych. Upadki stanowią czynnik ryzyka w odniesieniu do złamań kości u osób obojga płci w wieku 60 lat i starszych. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania dziennie 20 μg witaminy D ze wszystkich źródeł.

Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, prawidłowej syntezie białka, utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz odgrywa rolę w procesie podziału komórek.

Skład

Składniki: wapń (węglan wapnia z muszli ostryg), magnez (tlenek magnezu), substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna), substancja zagęszczająca (sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowiona), substancja wiążąca hydroksypropylometyloceluloza), barwnik (dwutlenek tytanu), substancja glazurująca (glikol polietylenowy), cholekalcyferol (witamina D).

Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Dorośli: 1 tabletka dziennie.

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w składniki występujące w preparacie.

Producent

TAKEDA PHARMA SP. Z O.O.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.