Vitrum

  (7)

Vitrum to marka należąca do firmy Orifarm Healthcare założonej w 1994 roku w Danii przez Birgitte i Hansa Bøgh-Sørensen. Zajmuje się produkcją suplementów diety dla dorosłych. Obecnie produkty Vitrum są dostępne w wielu krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych.

Sortuj według

  Suplementy diety Vitrum z wapniem i witaminą D

  Vitrum oferuje suplementy, stanowiące uzupełnienie codziennej diety. To preparaty dla dorosłych pod postacią tabletek. Produkty Vitrum są zalecane w przypadku kobiet w okresie okołomenopauzalnym oraz pacjentów po 60. roku życia. Składniki w nich zawarte pomagają ograniczyć utratę minerałów kostnych w trakcie menopauzy. Ceny preparatów Vitrum zależą głównie od pojemności opakowania i przeznaczenia danego suplementu diety.

  Najpopularniejszym produktem marki Vitrum jest suplement diety Vitrum® D3, z witaminą D naturalnego pochodzenia. Składnik zawarty w tym preparacie wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego i mięśni. Pomaga utrzymać zęby i kości w odpowiednim stanie, a także ułatwić wchłanianie wapnia i fosforu. Produkt ten jest dostępny również w wersji Forte, ze zwiększoną porcją składników aktywnych Preparat został wzbogacony olejem z krokosza, który pomaga poprawić przyswajanie witaminy D.

  Suplementy diety Vitrum z wapniem z muszli ostryg

  Marka oferuje także suplementy Vitrum Calcium i Osteo. To preparaty z wapniem pochodzącym z muszli ostryg. Składniki w nich zawarte wspierają zdrowie kości i zębów, a także prawidłowe funkcjonowanie mięśni, układu pokarmowego i nerwowego. Niektóre produkty zostały wzbogacone także magnezem, a inne łączą w sobie wapń i witaminę D.

  Preparaty z linii Vitrum Calcium dostępne w Dr. Max zawierają wapń pochodzenia naturalnego, przyswojony przez organizm ostrygi i wbudowany w strukturę jej muszli. Wydobywa się je z dna morskiego liczącego kilka tysięcy lat. Są to muszle o odpowiedniej strukturze, świadczącej o wysokiej mineralizacji. Po wyłowieniu ostrygi są płukane i poddawane zaawansowanej technologicznie obróbce. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie czystego surowca, z którego powstaje granulat używany z witaminach i minerałach Vitrum. Przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzi on restrykcyjne kontrole. Wapń pochodzenia naturalnego jest dobrze przyswajalny dla organizmu.