Plastry na opryszczkę

  (9)

Opryszczka, potocznie zwana „zimnem”, to powszechna choroba zakaźna, wywoływana przez wirus HSV-1 (Herpes simplex virus). Atakuje błony śluzowe, daje uczucie mrowienia, pieczenia, a niekiedy bólu. Objawy te doskonale łagodzą plastry na opryszczkę.

Sortuj według
    Plastry

    Plastry

    Opryszczka wargowa – leczenie

    Plastry na opryszczkę zaleca się w przypadku łagodnych objawów. Gdy przebieg choroby nasila się lub często powraca, konieczne mogą być leki na opryszczkę (acyklowir, famcyklowir, walacyklowir). Ich działanie polega na zahamowaniu replikacji wirusa HSV. W celu podjęcia leczenia najlepiej skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem. Na podstawie wywiadu wdrożone zostanie odpowiednie leczenie epizodyczne (gdy występują objawy choroby) lub przewlekłe (supresyjne).

    Plastry na opryszczkę 

    Plastry na opryszczkę to najczęściej wybierane preparaty bez recepty, wspomagające walkę z HSV-1. Nie tylko niwelują i łagodzą objawy, ale również zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa, szczególnie gdy nadżerki zaczynają pękać, a z nich wydobywa się zainfekowany płyn. Tym samym zmniejszają ryzyko zakażenia innych osób.Większość z nich absorbuje wysięk, zapewnia ranie odpowiednią cyrkulację powietrza i wilgotne środowisko, dzięki czemu ryzyko powstania blizny zostaje zmniejszone. Plastry na opryszczkę dają możliwość nałożenia makijażu na usta.

    Jak stosować plastry na opryszczkę?

    Plastry na opryszczkę sprzedawane są w poręcznych, plastikowych pudełkach z lusterkiem i pęsetką, dzięki czemu ich aplikacja staję się łatwiejsza i wygodniejsza. Przed aplikacją koniecznie umyj ręce. Upewnij się, czy na wargach nie ma pozostałości kremu lub innych preparatów. 

    1. Aby nałożyć plaster na usta, delikatnie przyciśnij palcem połowę z odsłoniętym klejem. 
    2. Następnie, powoli pociągnij drugi koniec aplikatora zgodnie z kierunkiem strzałek i płynnym ruchem odklej go od plastra. Pamiętaj, by nie dotykać lepkiej części. 
    3. Przyklej plaster na opryszczkę i mocno przyciśnij.

    Plastry na opryszczkę mają owalny kształt, dzięki czemu idealnie dopasowują się do skóry. Po nałożeniu stają się niemalże niewidoczne.

    Kiedy i jak usunąć plastry na opryszczkę?

    Wielu producentów zapewnia nieprzerwane działanie plastrów aż do 12 godzin. W tym czasie nie ma potrzeby usuwania go lub wymieniania na nowy. Plaster należy usunąć, gdy zaczyna odklejać się od skóry. W tym celu rozciągnij go delikatnie, oderwij i wyrzuć.

    Pamiętaj, że plastry na opryszczkę są jednorazowe. Nigdy nie używaj ponownie tego samego, ponieważ może to spowodować infekcję.



    Marki powiązane z kategorią: Plastry