Cholester, suplement diety, 30 tabletek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

21,19

O produkcie: Cholester, suplement diety, 30 tabletek

100046946

Opis

Cholester, suplement diety, 30 tabletek to preparat, którego składniki wpływają na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. 


Właściwości

Cholester to preparat przeznaczony dla osób dorosłych chcących wzbogacić codzienne żywienie w składniki aktywne preparatu. Występuje w postaci niewielkiej, łatwej do połknięcia tabletki. Sprawdzi się jako uzupełnienie zdrowego trybu życia, stosowania zróżnicowanej diety i aktywności fizycznej mających na celu utrzymanie cholesterolu na odpowiednim poziomie.

Formuła produktu Cholester opiera się na monakolinie K z fermentowanego czerwonego ryżu i sterolach roślinnych. Recepturę wzbogacono również o inne składniki aktywne wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu — m.in. ekstrakt z nasion ostropestu plamistego i z czarnego czosnku, witamina B6 i B, tiaminę, cholinę oraz kwas foliowy.

  • Monakolina K jest pozyskiwana z czerwonego ryżu w procesie fermentacji z użyciem szczepu drożdży Monascus purpureus. Wspomaga utrzymywanie prawidłowego poziomu cholesterolu.
  • Sterole roślinne wspierają hamowanie wchłaniania cholesterolu do krwi w jelitach i dzięki temu pomagają zachować jego odpowiednie stężenie w surowicy. Ponadto wspomagają proces wydalania niezwiązanego cholesterolu z organizmu.
  • Tiamina wspiera poprawne funkcjonowanie układu nerwowego i serca.
  • Cholina wspomaga metabolizm tłuszczów i prawidłową pracę wątroby.
  • Witamina B12 pomaga utrzymać odpowiedni poziom homocysteiny.

Jak działa Cholester?

Formuła suplementu diety Cholester opiera się na składnikach aktywnych, które wspomagają utrzymywanie stężenia cholesterolu we krwi na właściwym poziomie. Preparat zawiera Monakolinę K pozyskiwaną w procesie fermentacji z czerwonego ryżu, która wspiera zachowywanie odpowiedniego poziomu cholesterolu. Skład suplementu Cholester został wzbogacony również o sterole roślinne wspomagające hamowanie przyswajania cholesterolu do krwi w jelitach oraz witaminy i wyciągi roślinne.

Kiedy brać Cholester?

Suplement diety Cholester jest przeznaczony dla osób dorosłych chcących zadbać o utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi.

Czy stosowanie Cholester w ciąży jest bezpieczne?

Suplement diety Cholester nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży.


Tabela

Zawartość składników aktywnych Porcja dzienna zawiera %RWS*

Monascus purpureus (czerwony ryż fermentowany) w tym:

Monakolina K

 94 mg

2,8 mg

 -**

-**

 Wyciąg z soi (Glycine max (L.) Merr.) DER: 25:1

w tym: fitosterole sojowe

 101 mg

100 mg

 -**

-**

 Cholina  82,5 mg  -**
 Ekstrakt z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum (L.) Gaetner)  50 mg  -**
Ekstrakt z czarnego czosnku (Allium sativum)  5 mg   -**
 Witamina B6  1,4 mg 100% 
 Tiamina  1,1 mg  100%
 Kwas foliowy  200 μg  100%
 Witamina B  2,5 μg  100%

%RWS*- referencyjna wartość spożycia

-** referencyjna wartość spożycia nie została ustalona


Skład

Składniki :wodorowinian choliny, Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, wyciąg z soi (Glycine max (L.) Merr.), Monascuc puepureus (fermentowany ryż czerwony), ekstrakt z nasion ostropestu plamistego, koncentrat soku z buraków czerwonych w proszku, ekstrakt z czarnego czosnku, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), chlorowodorek tiaminy (witamina B1), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), cyjanokobalamina (witamina B12).


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka dwa razy dziennie.


Przeznaczenie

Preparat przeznaczony dla dorosłych osób pragnących zadbać o utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest urozmaicony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia. Niniejszy produkt nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży lub kobiety karmiące piersią, dzieci w wieku poniżej 18 lat i osoby dorosłe w wieku powyżej 70 lat. Należy zwrócić się o poradę lekarza w sprawie spożycia tego produktu w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Nie należy spożywać, jeśli już spożywasz inne produkty zawierające sfermentowany czerwony ryż. Nie stosować przy nadwrażliwości na składniki preparatu. Suplement należy stosować w ramach zrównoważonej i różnorodnej diety, obejmującej regularne spożywanie owoców i warzyw w celu utrzymania karotenoidów. Dieta bogata w izoflawony (zawierająca rośliny strączkowe, w tym soję) nie wymaga suplementacji. U kobiet z chorobą nowotworową stosować tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy spożywać, jeśli zażywasz leki obniżające poziom cholesterolu. Należy unikać dodatku steroli roślinnych/stanoli w ilościach większych niż 3g/dobę. Suplement przeznaczony wyłącznie dla osób, które chcą obniżyć swoje stężenie cholesterolu we krwi. W porcji dziennej suplementu diety Cholester znajduje się 100 mg steroli roślinnych. Zawartość steroli roślinnych wynosi 13,3 g na 100 g produktu.


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.