Hepatil, 80 tabletek

Suplement diety zawiera L-asparginian L-ornityny, który wspomaga wątrobę.

Wielkość opakowania - tabletki
Dostępny
18,99

O produkcie: Hepatil, 80 tabletek

100002469

Opis

Hepatil to preparat zalecany przy wspomaganiu pracy wątroby czy przyczynianiu się do właściwego metabolizmu tłuszczów.

Właściwości

Składniki suplementu diety Hepatil wspomagają pracę wątroby oraz przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu tłuszczów.

Dlaczego wątroba może potrzebować wsparcia?

Hetapil powstał z myślą o wspieraniu wątroby. Dlaczego prawidłowa praca tego narządu ma duże znaczenie?

Wątroba to bardzo ważny organ. Oczyszcza i filtruje krew ze szkodliwych substancji, bierze udział w procesach metabolicznych i odpornościowych, a także magazynuje glikogen (źródło energii) oraz witaminy i pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na stan wątroby źle wpływają używki, niewłaściwa dieta, wirusy, pasożyty, toksyny oraz zatrucia pokarmowe.

Ponieważ wątroba nie jest unerwiona, problemy z nią związane nie objawiają się dolegliwościami bólowymi. O zaburzeniach pracy wątroby mogą świadczyć takie symptomy, jak dolegliwości ze strony układu pokarmowego (biegunki, zaparcia, wzdęcia), ciągłe zmęczenie lub zwiększony apetyt na słodycze.

Jeśli podejrzewasz, że Twoja wątroba nie pracuje prawidłowo, skonsultuj się ze specjalistą. Suplementy diety takie jak Hepatil mają działanie jedynie profilaktyczne i wspomagające.

Na co stosuje się Hepatil?

Suplement diety Hepatil stosuje się w celu wspomagania pracy wątroby. Wskazaniem do przyjmowania preparatu są:

  • stłuszczenie wątroby,
  • skłonność do kamicy pęcherzyka żółciowego,
  • nadużywanie alkoholu,
  • długotrwałe zażywanie leków,
  • ostra, podostra i przewlekła hiperamonemia,
  • ciężkostrawna dieta bogata w tłuszcze,
  • marskość wątroby,
  • ostre zapalenie wątroby,
  • długotrwały stres i napięcie nerwowe.

Przed rozpoczęciem suplementacji preparatem Hepatil warto jednak skonsultować się z lekarzem albo farmaceutą.

Czy Hepatil jest dobry na wątrobę?

Hepatil zawiera składniki aktywne, które pozytywnie wpływają na wątrobę: L-asparginian L-ornityny oraz wodorowinian choliny.

L-asparginian L-ornityny to aminokwas, który wspomaga odtruwanie tego narządu. Bierze udział w syntezie mocznika z amoniaku, zwiększa tolerancję wątroby na związki chemiczne uszkadzające miąższ oraz regeneruje uszkodzone komórki. Poza tym dobrze wpływa na przemianę białek, tłuszczów i cukrów. Z kolei cholina (znana również jako witamina B4) przyczynia się do prawidłowych przemian tłuszczów.

Czy Hepatil wspomaga odchudzanie?

Hepatil może wspomagać odchudzanie ze względu na zawartość choliny, jednak efekty będą zauważalne w połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną. Cholina pomaga organizmowi w efektywnym wykorzystaniu tłuszczów. Rozbija długie lipidowe łańcuchy na mniejsze kawałki, co ułatwia ich spalanie w celu uzyskania energii. Dobrym źródłem choliny w pożywieniu są jajka oraz owoce mango.

Pamiętaj jednak, że żaden suplement diety (również Hepatil) nie zastąpi zdrowego trybu życia ani odpowiedniej diety.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania preparatu Hepatil?

Przeciwwskazaniem do stosowania suplementu diety Hepatil jest nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek składnik preparatu.

Czy Hepatil ma skutki uboczne?

Nie ma dostępnych danych na temat skutków ubocznych preparatu Hepatil. Ważne, aby zawsze stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacjami zawartymi w ulotce, nie przekraczać zalecanej dziennej dawki oraz prowadzić zdrowy, zrównoważony tryb życia.


Skład

Składniki: substancja wypełniająca - celuloza z dwutlenkiem krzemu, L-asparaginian L-ornityny, wodorowinian choliny, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca - talk, substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu

Jak stosować

U dorosłych i u dzieci powyżej 7 roku życia: 1-2 tabletki 3 razy dziennie, popijając niewielką ilością wody.

Dzienne spożycie

1-2 tabletki 3 razy dziennie, popijając niewielką ilością wody.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

20 g

Dystrybutor

Teva Operations Poland Sp. z o.o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

Producent

Teva Operations Poland Sp. z o.o. ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.