Paragrippe, 60 tabletek

Dostępny
15,11

O produkcie

100017021

Paragrippe® jest lekiem stosowanym wspomagająco w celu łagodzenia objawów infekcji grypowych.

Działanie

Wspomagająco w celu łagodzenia objawów infekcji grypowych.

Wskazania

Zwalczanie objawów infekcji grypowych przebiegających z bólami głowy, bólami mięśniowymi, kostno-stawowymi, gorączką (do 38,5oC), dreszczami i uczuciem ogólnego rozbicia.

Przeciwwskazania

Leku Paragrippe® nie należy stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli gorączka utrzymuje się przez 3 dni, przekroczy 39˚C albo wystąpi duszność, uporczywy kaszel lub inne niepokojące objawy należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Jeśli po tygodniu objawy nadal się utrzymują należy poradzić się lekarza.
Po ustąpieniu objawów przerwać stosowanie leku.

Przed rozpoczęciem stosowania Paragrippe® u dzieci w wieku do 11 lat należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.

Stosowanie leku u dzieci

Dzieci w wieku do 11 lat: wg wskazań lekarza.
Tabletki można też rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia, dzieciom w wieku do 5 lat lub dzieciom starszym, które mają problem z połykaniem zaleca się rozdrobnienie/zmiażdżenie tabletek i podanie pod język lub rozpuszczenie w niewielkiej ilości wody i podanie łyżeczką.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Brak danych.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Zalecana dawka leku Paragrippe®:
Dorośli i dzieci w wieku od 11 lat: od momentu wystąpienia pierwszych objawów świadczących o infekcji grypowej, ssać powoli po 2 tabletki do 3 razy dziennie, wydłużając przerwy w miarę następowania poprawy.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Skład

1 tabletka 300 mg zawiera: Arnica montana 4CH, Belladonna 4CH, Eupatorium perfoliatum 4CH, Gelsemium sempervirens 4CH, Sulfur5CH aa 0,6 mg.

Pozostałe składniki to: sacharoza, laktoza, stearynian magnezu.

Producent

BOIRON S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.