Preparaty wspomagające przy przeziębieniu i grypie

  (175)

Preparaty łagodzące objawy przeziębienia i grypy to najczęściej naturalne, ziołowe środki. Ich zadaniem jest skrócenie czasu infekcji i zmniejszenie uciążliwych symptomów. Można je stosować pomocniczo, jak również wtedy, gdy nie chcemy sięgać po silne leki na przeziębienie.


Sortuj według
Preparaty wspomagające

Preparaty wspomagające

Preparaty wspierające walkę z infekcją

Leki roślinne wspierające walkę z infekcją wspomagają układ immunologiczny w zwalczaniu zarazków. Często zawierają w swoim składzie wyciągi z takich roślin, jak:

Innym rodzajem środków wspomagających są preparaty z witaminą C i rutozydem, które zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych m.in. śluzówki nosa. 

Sposoby na złagodzenie objawów grypy i przeziębienia?

Oprócz preparatów z apteki warto zastosować inne, sprawdzone sposoby na przeziębienie i grypę.

  • Odpoczynek. Większa ilość snu, wygrzewanie się pod kołdrą i przerwa od codziennych obowiązków to rzeczy bardzo potrzebne organizmowi w czasie choroby.
  • Nawadnianie. Ciepłe (nie gorące!) ziołowe herbatki wzbogacone łyżką miodu i imbirem nie tylko nawodnią organizm, ale również złagodzą objawy infekcji.
  • Inhalacje. Wdychanie oparów z suszu ziół, soli jodowo-bromowej czy olejków eterycznych jest neutralne dla żołądka, nawilża śluzówkę i rozszerza naczynia krwionośne.

Marki powiązane z kategorią: Preparaty wspomagające