Sinus Rinse Kids, zestaw do płukania dla dzieci, z butelką, 60 saszetek

67,28
Tymczasowo niedostępne
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100005109

Zestaw dla dzieci Sinus Rinse Pediatric Kit do płukania nosa usuwa zalegającą wydzielinę i ułatwia oddychanie. Oczyszcza nos podczas zapalenia zatok i kataru. Roztwór może też służyć do utrzymania higieny śluzówki. Zawiera chlorek sodu, który zmniejsza opuchliznę zatok i usuwa stany zapalne.

Dystrybutor

Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.
Spółdzielcza 25A
11-001 Dywity

Ostrzeżenia

Nie stosować jeśli nos jest całkowicie zablokowany, występuje infekcja lub uczucie zatkania ucha. Nie stosować nieprzegotowanej wody z kranu, gorącej wody, ani wrzątku. Stosować najpóźniej na godzinę przed snem. Zaleca się stosowanie płukania zestawem u dzieci powyżej 4 roku życia. Jeśli dziecko mam mniej niż 4 lata, należy przed zastosowaniem produktu skonsultować się z pediatrą.

Producent

NeilMed Pharmaceuticals, Inc.

Przeznaczenie

Stosowanie SINUS RINSE zalecane jest:
- w zapaleniu zatok, którego podłożem mogą być infekcje, grypa, przeziębienie, alergie, polipy, czynniki chemiczne,
- w nieżycie nosa,
- po zabiegach operacyjnych na nosie i zatokach,
- dla odbudowania śluzówki po długotrwałym stosowaniu leków do nosa,
- przed podaniem leków do nosa,
- przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi na nosie lub zatokach,
- profilaktycznie dla utrzymywania higieny śluzówki nosa i zatok.

Skład

Chlorek sodu, dwuwęglan sodowy.

Jak stosować

Umyć ręce. Czystą butelkę napełnić ciepłą, przegotowaną wodą do miejsca oznaczonego przerywana linią. Mozna podgrzać butelke z woda w mikrofalówce, ale nie dłużej niz 5 sekund, aby uniknąć nadmiernego nagrzania wody i zniszczenia butelki.
Przeciąć róg saszetki z mieszanką NeilMed i wsypać jej zawartość do butelki. Nałożyc nakrętkę z rurką na otwór w butelce, dokładnie zakręcić, następnie zatkac palcem otwór w nakrętce i wstrząsnąc butelką w celu rozpuszczenia mieszanki.
Stanąć przy umywalce, pochylić się i nachylić głowę. Trzymając usta otwarte i nie wstrzymując oddechu, przyłożyc otwór w nakrętce butelki do dziurki od nosa. Delikatnie ścisnąć butelkę, tak aby roztwór dostał się do nosa i wypłynął drugą dziurką, odpowiada to 1/2 objętości butelki. Nie należy połykać roztworu.
Po zakończeniu płukania jednej dziurki delikatnie wydmuchać powietrze przez nos, aby nie spowodować nadmiernego nacisku na błonę bębenkową. Jeśli roztwór dostanie się do gardła, należy je wypłukać.
Powtórzyć krok 3 i 4 przy płukaniu drugiej dziurki. Pozostałą ilość roztworu wylać. Przed każdym płukaniem należy zrobić świeży roztwór. Przepłukiwac nos raz lub dwa razy dziennie, albo wg wskazań lekarza.

Waga

60 saszetek

Właściwości

Mechanicznie, dzięki dużej objętości roztworu (dla dorosłych 240ml, dla dzieci 120 ml - każde płukanie) dokładnie płucze usuwając na zewnątrz zawartość nosa i zatok. Leczniczo, roztwór do płukania zawiera chlorek sodu i dwuwęglan sodu co powoduje działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Nawilżająco - duża objętość roztworu. Płucząc nos i zatoki pozbywamy się:
- zalegającej wydzieliny produkowanej przez zatoki,
- krwi, skrzepów i innych pozostałości po zabiegach operacyjnych,
- kataru,
- śluzu,
- stanów zapalnych,
- zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska.

Dzienne spożycie

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.