Leki i preparaty do płukania zatok dla dzieci

  (21)

Katar potrafi uprzykrzyć maluchom życie. Oprócz środków takich jak krople na katar dla dzieci, warto sięgnąć po leki i preparaty do płukania zatok dla dzieci. Ich najważniejszą zaletą jest łagodne, naturalne działanie.

Sortuj według
Płukanie nosa i zatok

Płukanie nosa i zatok

Jak prawidłowo wykonać płukanie zatok u dzieci?

Leki do płukania zatok u dzieci występują w postaci pojedynczych ampułek albo proszków do sporządzania roztworu (izo- lub hipertonicznego). Preparaty do płukania zatok działają miejscowo (w przeciwieństwie do środków działających przeciwzapalnie i obkurczająco na śluzówkę nos). Oczyszczenie kanałów nosowych i zatok polega na mechanicznym usunięciu zalegającej w nich wydzieliny.

Jak prawidłowo wykonać płukanie zatok? Ampułkę lub butelkę należy przyłożyć do jednej dziurki i ścisnąć pojemnik tak, żeby płyn wypłynął drugą dziurką. Po płukaniu trzeba oczyścić nos (np. poprzez wydmuchanie go). Czynność należy powtórzyć z drugą dziurką. Pozostałą ilość płynu należy wylać, a pojemnik wyparzyć i dokładnie wysuszyć.

Leki i preparaty do płukania zatok dla dzieci — co wybrać?

Możesz kupić środki do płukania zatok w ampułkach, które otwiera się przez przekręcenie górnej części. Takie małe porcje roztworu sprawdzą się już u noworodków. Istnieją też zestawy do płukania zatok składające się z butelki i saszetek z proszkiem do rozpuszczania. Gdy zużyjesz dołączone saszetki, dokupujesz jedynie zapas proszku. Zamiast zwykłej butelki możesz także nabyć dzbanek do irygacji dla dzieci, który został zaprojektowany tak, aby roztwór przepływał przez nos tylko dzięki sile grawitacji.

Marki powiązane z kategorią: Płukanie nosa i zatok