Tabletki Emskie z Wadowic, 12 pastylek do ssania

Tabletki zawierają substytut soli emskiej, który ułatwia odksztuszanie.

Dostępny
9,21

Klienci kupili również

O produkcie: Tabletki Emskie z Wadowic, 12 pastylek do ssania

100007780

Opis

Tabletki Emskie zawierając substytut soli emskiej o podobnej ilości podstawowych kationów i anionów oraz równoważnym odczynie pH.
Łagodzą objawy związane z uczuciem suchości w jamie ustnej lub gardle oraz ból towarzyszący tym dolegliwościom. Ułatwiają odkrztuszanie.


Właściwości

Tabletki Emskie z Wadowic to wyrób medyczny w postaci pastylek do ssania odpowiedni dla dzieci od 6. roku życia i osób dorosłych. Zawiera zamiennik soli emskiej o podobnej ilości podstawowych kationów i anionów oraz równoważnym odczynie pH, który pomaga łagodzić objawy towarzyszące stanom zapalnym górnych dróg oddechowych i astmie oskrzelowej.

Wydzielina ściekająca po tylnej ścianie gardła w przebiegu różnych chorób drażni receptory kaszlowe i powoduje odruch kaszlowy. Wpływa na rozwój podrażnień i dolegliwości bólowych w jamie ustnej, które utrudniają przełykanie pokarmów i mówienie. Wówczas warto zadbać o upłynnienie wydzieliny, aby ułatwić jej odkrztuszenie.

W czasie ssania preparatu Tabletki Emskie z Wadowic dochodzi do wydłużonego kontaktu soli o lekko alkalicznym odczynie z błoną śluzową jamy ustnej, gardła i krtani. Przyczynia się to do alkalizacji i rozrzedzenia zalegającej wydzieliny. Miejscowe podwyższenie stężenia kationów i anionów wpływa na transport wody na zasadzie zjawiska osmozy. To z kolei oddziałuje na pobudzenie wydzielania śluzu, a także wspiera proces odkrztuszania, łagodząc jednocześnie uporczywy kaszel i chrypkę.

Jak działa Tabletki Emskie z Wadowic?

Składniki preparatu Tabletki Emskie z Wadowic wspomagają odkrztuszanie i łagodzą objawy związane z suchością błony śluzowej jamy ustnej, gardła i krtani.

Kiedy brać Tabletki Emskie z Wadowic?

Możesz stosować produkt, jeśli odczuwasz suchość w jamie ustnej i w gardle. Po preparat warto sięgnąć również przy podwyższonym odczynie pH w ustach. Tabletki doskonale sprawdzają się u osób nadmiernie obciążających głos (np. nauczyciele, wykładowcy, lektorzy) oraz przebywających w suchych, ogrzewanych lub zadymionych pomieszczeniach.

Jak długo można stosować Tabletki Emskie z Wadowic?

Możesz stosować produkt Tabletki Emskie z Wadowic maksymalnie przez 3 tygodnie.

Czy stosowanie Tabletki Emskie z Wadowic w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży, przed spożyciem tabletek skonsultuj się ze specjalistą.


Tabela

KATIONY (mg/tabletka)
Mg2+ 0,31
K+ 1,30
Na+ 45,0
ANIONY (mg/tabletka)
SO42- 1,22
HCO3- 67,0
HPO42- 0,06
Cl- 30,0

Pozostałe składniki: ksylitol, sorbitol, maltodekstryna, aromaty, poliwinylopirolidon, sacharynian sodu.


Jak stosować

Osoby dorosłe i dzieci od 6 roku życia: ssać powoli 1 pastylkę 3-5 razy dziennie. Wyrób można stosować przez 3 tygodnie.


Dzienne spożycieDystrybutor

POLSKI LEK

Producent

Polski Lek S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.