Verbascon Katar, spray do nosa, 20 ml

Wyrób medyczny - spray do nosa z kwasem hialuronowym i solą morską.

Dostępny
14,19

O produkcie: Verbascon Katar, spray do nosa, 20 ml

100014568

Opis

Wyrób Medyczny Verbascon Katar to izotoniczny roztwór soli morskiej z dodatkiem kwasu hialuronowego, D-pantenolu i olejków eterycznych, przeznaczony do terapii suchego nosa oraz nieżytów nosa.

Właściwości

Preparat powstał z myślą o osobach zmagających się z nieżytem nosa towarzyszącym infekcjom górnych dróg oddechowych oraz alergii. Może być stosowany nie tylko na katar, ale również przy suchości błony śluzowej nosa. Verbascon Katar zawiera składniki aktywne, które wspierają prawidłowe nawilżenie śluzówki, przyczyniają się do łagodzenia podrażnień, ułatwiają swobodne oddychanie. Formuła preparatu bazuje na takich składnikach aktywnych jak:

  • sól karnalitowa z Morza Martwego – to sól magnezowo-potasowa, która wspiera utrzymanie prawidłowego nawilżenia; stanowi odpowiednik 0,9% roztworu chlorku sodu (NaCl),
  • D-pantenol – przyczynia się do łagodzenia podrażnień; pomaga zmniejszyć obrzęk błony śluzowej oraz wspiera szybsze gojenie się jej uszkodzeń,
  • kwas hialuronowy (w postaci hialuronianu sodu) – wykazuje zdolność wiązania cząsteczek wody; odpowiada za nadanie odpowiedniego nawilżenia błonie śluzowej nosa; poprzez przyleganie do niej pochłania sporą ilość wydzieliny i jednocześnie tworzy na powierzchni śluzówki ochronną warstwę,
  • olejki eteryczne (eukaliptusowy, miętowy) – wykazują właściwości aromaterapeutyczne; pomagają w swobodnym oddychaniu, przyczyniają się do utrzymania uczucia świeżości.

Verbascon Katar ma postać sprayu przeznaczonego do aplikowania do otworów nosowych. Jest odpowiedni do stosowania nie tylko przez osoby dorosłe, ale również dzieci powyżej 3. roku życia. Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Jak działa Verbascon Katar?

To wyrób medyczny ze składnikami aktywnymi, które ułatwiają oddychanie w przypadku zatkania nosa oraz odpowiadają za nadanie odpowiedniego poziomu nawilżenia wysuszonej śluzówce.

Jak stosować Verbascon Katar?

Ten wyrób medyczny stosuj wyłącznie zgodnie z rekomendacjami producenta. Osoby dorosłe powinny aplikować 1-3 dozy do otworów nosowych – nawet 5 razy dziennie. Dzieciom powyżej 3. roku życia zaleca się aplikować 1 dozę do 3 razy dziennie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Verbascon Katar?

Nie stosuj tego wyrobu medycznego w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Jeżeli jesteś po przebytym zabiegu chirurgicznym w obrębie nosa, aplikowanie preparatu skonsultuj z lekarzem.

Z czym nie łączyć Verbascon Katar?

Producent nie zaleca stosowania tego wyrobu medycznego z innymi preparatami podawanymi donosowo.

Czy Verbascon Katar ma skutki uboczne?

Producent nie podaje informacji odnośnie do ewentualnych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tego preparatu. Dlatego stosuj go wyłącznie zgodnie z zaleceniami, a w razie wystąpienia niepokojących objawów zasięgnij porady lekarskiej.


TabelaSkład

Składniki: roztwór izotoniczny soli karnalitowej z morza martwego (odpowiednik 0,9% NaCl), glicerol, glikol propylenowy, D - pantenol, hialuronian sodu, chlorek benzalkonium, wersenian disodowy, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy.

Jak stosować

Donosowo


Dzienne spożycie

Dorośli: 1-3 dozy do 5 razy dziennie
Dzieci od 3 roku życia: 1 doza do 3 razy dziennie

Przeznaczenie

Przeznaczenie preparatu Verbascon Katar:
  • nieżyty nosa związane z infekcjami górnych dróg oddechowych oraz alergiami
  • syndrom suchego nosa

Verbascon Katar przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia.
Verbascon Katar może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Ostrzeżenia

Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie stosować łącznie z innymi preparatami podawanymi donosowo.
Po zabiegach chirurgicznych w obrębie nosa stosować preparat po konsultacji z lekarzem.
Nie stosować po upływie terminu ważności.

Waga

20 ml netto

Dystrybutor

POLSKI LEK

Producent

Polski Lek S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.