Xylorin Express, spray do nosa, 20 ml

Wyrób medyczny dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia w sprayu.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

16,89

Klienci kupili również

O produkcie: Xylorin Express, spray do nosa, 20 ml

100009857

Opis

Wyrób medyczny dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Właściwości

Xylorin Express to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania przez osoby skarżące się na zatkany nos oraz katar o podłożu alergicznym i infekcyjnym (spowodowany np. przeziębieniem lub grypą). Znajdujące się w nim składniki aktywne pomagają nawilżyć śluzówkę nosową, chronić organizm przed infekcjami oraz zapewnić uczucie odświeżenia. Są one delikatne dla błony śluzowej i wspomagają oczyszczanie jamy nosa.

  • Hipertoniczna woda morska to wodny roztwór chlorku sodu (NaCl). Ma ona wyższe ciśnienie osmotyczne niż to, które panuje w organizmie człowieka. Pomaga zarówno obkurczać błony śluzowe, jak i oczyszczać jamę nosową. Hipertoniczna woda morska znalazła się w Xylorin Express m.in. dlatego, gdyż wspomaga leczenie infekcji, w których przebiegu pojawia się zalegająca wydzielina w nosie. Wspiera ona również usuwanie z jamy nosowej groźnych drobnoustrojów (wirusów, bakterii), a także alergenów.
  • Olejek eukaliptusowy wszedł w skład formuły Xylorin Express, ponieważ pomaga przeciwdziałać nieżytowi nosa, udrożnić go i swobodnie oddychać.
  • Olejek z niaouli wspiera walkę ze stanami zapalnymi.
  • Ekstrakt z dzikiej mięty zawiera duże ilości mentolu i ma odświeżający zapach. Ekstrakt ten znalazł się w Xylorin Express, gdyż pomaga swobodniej oddychać oraz udrożnić zatkany nos.

Jak działa Xylorin Express?

Xylorin Express wykorzystuje właściwości wody morskiej stosowanej do nosa. Pomaga ona zarówno zmniejszyć obrzęk śluzówki i „odetkać” nos, jak i wspiera nawilżenie jamy nosowej. Hipertoniczna woda morska wspomaga także upłynnianie się gęstej wydzieliny zalegającej w nosie i zatokach, dzięki czemu może ona łatwiej wydostać się na zewnątrz. Natomiast naturalne olejki i ekstrakt z dzikiej mięty znajdujące w Xylorin Express pomagają m.in. zwalczać patogenne drobnoustroje.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Xylorin Express?

Nie stosuj Xylorin Express, jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Zrezygnuj z jego używania w przypadku uczulenia na jakikolwiek składnik tego wyrobu medycznego.


Skład

Hipertoniczna woda morska 22 g/l, olejki eteryczne z eukaliptusa i niaouli, naturalny ekstrakt z dzikiej mięty.

Jak stosować

Przed użyciem wyrobu medycznego Xylorin Express należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania!

Rozpylić 1 raz do każdego otworu nosowego, do 6 razy dziennie. Produkt można stosować do 30 dni.


Przeznaczenie

Xylorin Express jest polecany dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia, w przypadkach uczucia zatkanego nosa, w przebiegu kataru alergicznego lub występującego przy przeziębieniu

Ostrzeżenia

Nie stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. W przypadku reakcji alergicznej zaprzestać stosowania. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dystrybutor

PERRIGO POLAND SP. Z O.O.

Producent

nd

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.