Irigasin, zestaw do płukania nosa i zatok, irygator + 12 saszetek

Wyrób medyczny do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok.

Dostępny
22,99

O produkcie: Irigasin, zestaw do płukania nosa i zatok, irygator + 12 saszetek

100002675

Opis

Nazwa Irigasin
Postać roztwór
Wielkość opakowania irygator do nosa + 12 saszetek
Działanie/właściwości
  •  oczyszcza jamy nosa

Irigasin, zestaw do płukania nosa i zatok, irygator + 12 saszetek to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok.


Właściwości

Irigasin umożliwia przygotowanie zarówno roztworu izotonicznego, jak i hipertonicznego, w zależności od potrzeb pacjenta.

Czy Irigasin pomaga na zatoki?

Izotoniczny roztwór chlorku sodu oczyszcza jamy nosa z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów, a także pielęgnuje nos i zatoki w przypadku:

  • ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok przynosowych,
  • nieżytu nosa w przebiegu infekcji lub alergii,
  • przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok,
  • po ekspozycji na wysokie stężenie pyłu w powietrzu,
  • profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok.

Dodatkową zaletą roztworu izotonicznego jest działanie nawilżające na śluzówkę nosa wysuszoną w wyniku długotrwałego stosowania leków do nosa lub w następstwie przebywania w klimatyzowanych lub nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach.

Hipertoniczny roztwór chlorku sodu, poza działaniem oczyszczającym, ze względu na większe stężenie substancji czynnej, wykazuje właściwości osmotyczne, dzięki którym zmniejsza obrzęk śluzówki. Jest więc zalecany w przypadku obrzęku nosa towarzyszącego nieżytowi nosa w trakcie infekcji lub alergii (katar sienny), a także zapalenia zatok.


Skład

Zestaw składa się z irygatora w postaci miękkiej butelki zakończonej ergonomicznym aplikatorem oraz 12 saszetek.


Jak stosować

W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.
W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.

Do płukania należy używać wyłącznie butelki dołączonej do opakowania. Nie stosować w przypadku uszkodzenia butelki. Do każdego płukania należy przygotować świeży roztwór.
Wyrób może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. Wyrób nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Dzienne spożycie

Jak często można stosować Irigasin?

Dorośli i dzieci powyżej 4. roku życia:
Płukanie nosa i zatok należy wykonywać 1-2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza.

Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej.

Przed zastosowaniem wyrobu u dzieci poniżej 4. roku życia, należy skonsultować się z lekarzem.


Przeznaczenie

  • Ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych.
  • Nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii.
  • Przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok.
  • Po kontakcie z wysokim stężeniem pyłu w powietrzu.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu. Jeżeli objawy towarzyszące nieżytowi nosa lub zapaleniu zatok się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu. Nie stosować w przypadku infekcji lub uczucia zatkania ucha. W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Po zakończeniu irygacji może pojawić się nieznaczny wyciek pozostałości roztworu z nosa przy pochylaniu. Nie stosować później niż na godzinę przed snem. Bezpośrednio po irygacji, przez godzinę nie należy się kłaść, żeby pozostałości roztworu nie dostały się do ucha. Dzieci mogą stosować wyrób samodzielnie jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia należy skonsultować z lekarzem.


Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.