Jak przedłużyć paznokcie domowymi sposobami krok po kroku?

23. 9. 2020 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania
 • infografiki urodowe diy

Jak przedłużyć paznokcie domowymi sposobami? Niestety, żadne oleje czy magiczne domowe mikstury nie sprawią, że Twój paznokieć wydłuży się w ciągu nocy o kilka milimetrów. Żeby pochwalić się długimi paznokciami, potrzebować będziesz żelu do manicure, lampy utwardzającej i tipsa. Zobacz, jak najprościej przedłużyć paznokcie samodzielnie w domu.

Jak samemu przedłużyć paznokcie?

Wydawać mogłoby się, że powoli zaczynamy przyzwyczajać się do życia w pandemicznym świecie, a ograniczenia i nakazy określonego zachowania naprawdę stają się „nowa normalnością”. Czas lockdownu, czyli totalnego zamknięcia, nauczył nas wielu przydatnych umiejętności. A my kobiety uświadomiłyśmy sobie, że wiele usług kosmetycznych potrafimy wykonać samodzielnie. Jak się okazuje, przedłużanie paznokci żelem w domu nie należy do skomplikowanych rzeczy. Kluczem do sukcesu jest kupienie odpowiedniego sprzętu, czyli żelu do paznokci, lampy LED lub UV, cleanera i pilników do paznokci.

Jednym z najprostszych sposobów na robienie paznokci w domu jest doklejenie tipsów, czyli sztucznych paznokci. Nie będziesz miała problemu z formowaniem żelu na naklejkach czy zaciekami pod paznokieć. Największą sztuką będzie tu właściwe wypiłowanie utwardzonego żelu.  

jak przedłużyć paznokcie domowymi sposobami

Przepis na przedłużenie paznokci żelem na tipsie 

Do zrobienia paznokci w domu na żelu potrzebować będziesz:

 • Bloku polerski,
 • Pilnika gruboziarnistego,
 • Cążek,
 • Żelu do paznokci,
 • Lampy do utwardzania (UV lub LED),
 • Zestawu tipsów,
 • Lakieru do paznokci (hybryda lub zwykły),
 • Primiera do żelu.

Kupno wszystkich tych przedmiotów to jednorazowy wydatek rzędu kilkuset złotych. Dobrą lampę możesz kupić już za nieco ponad 100 zł. Na żel, odtłuszczacz, tipsy i ewentualnie lakier hybrydowy wydasz drugie tyle. Zauważ jednak, że te zakupy starczą Ci na nie jeden domowy manicure.

Jak samemu przedłużyć paznokcie krok po kroku?

1.Blokiem polerskim oczyść płytkę paznokcia i zmatow ją. Na tym etapie odsuń i wytnij skórki. Skróć i przypiłuj paznokcie, jeżeli uważasz, że tego wymagają.

2.Oczyść płytkę paznokcia cleanerem (odtłuszczaczem).

3.Dobierz rozmiar tipsów do każdej płytki paznokcia. 

4. Nałóż klej na tipsa i przyłóż go do paznokcia.

5.Skróć i ukształtuj tipsy, jeżeli uważasz to za stosowne. Następnie pilnikiem zmatow samego tipsa, żeby żel trzymał się go lepiej.

6. Na naturalną płytkę paznokcia nałóż primer do żelu i poczekaj, aż odparuje z niej woda.

7.Pędzelkiem nałóż na paznokieć żel, a następnie rozprowadź go w miarę równomiernie na płytce. Od razu włóż paznokieć do lampy (długość naświetlania według zaleceń producenta lampy). Paznokcie utwardzaj pojedynczo.

8.Następnie nałóż drugą warstwę żelu i utwardzaj każdego paznokcia z osobna.

9.Wyrównaj paznokcie ostrym pilnikiem, a po uformowaniu idealnie gładkie powierzchni zmieć pyłek pędzlem.

10.Nałóż na paznokcie hybrydę lub zwykły lakier (hybryda nie wymaga już bazy).

paznokcie kobiety

Czym przedłużyć paznokcie w domu?

Sposobów na to jest tak naprawdę wiele. Możesz przedłużyć paznokcie samym żelem − potrzebne będą Ci do tego specjalne naklejki, które pomogą uformować płynną masę. Bawić też możesz się akrylem do przedłużania paznokci. Ale jak wspomniałam, potrzebna będzie tu lampa UV lub LED. Więcej na temat lampy pisałam w artykule: Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu? Trendy na lato!.

Najprostszym sposobem, moim zdaniem, jest nałożenie na paznokcie tipsów. Możesz następnie utwardzić je żelem tak, jak opisałam to powyżej, lub też wybrać ozdobne sztuczne paznokcie. Gotowe, przyklejane paznokcie nigdy nie będą wyglądać tak dobrze jak manicure spod lampy − choć wszystko jest oczywiście kwestią gustu. Dużo kontrowersji budzi kwestia kleju do sztucznych paznokci. No cóż: ani akryl, ani żel, ani nawet hybryda nie są zdrowe dla Twojej naturalnej płytki. Moim odkryciem były specjalne, silikonowe naklejki dwustronne, na których można było umocować tips. Choć efekt manicure utrzymywał się dość krótko (naklejki szybko się odklejały), to jednak płytka paznokcia, po ściągnięciu tipsów, była całkowicie nienaruszona. Wystarczył tylko dobry zmywacz do paznokci, który rozpuszczał klej.

jak zrobić paznokcie w domu

Jak wydłużyć paznokcie? Domowe sposoby

Dla zwolenniczek naturalnych rozwiązań mam niestety złą wiadomość. Przedłużenie paznokci domowymi, nieinwazyjnymi sposobami zajmie trochę czasu. Żeby wzmocnić płytkę paznokcia, utwardzić ją i szybciej zapuścić, stosuj proteinowe i ceramidowe odżywki, np. Pirolam. Ma ona postać lakieru do paznokci, który nakłada się bezpośrednio na płytkę.

Przy kruchych paznokciach polecam codzienne olejowanie płytek i wałów paznokci. Więcej na ten temat pisałam chociażby w tekście: Olejowanie paznokci. Jakie oleje stosować, żeby wzmocnić kruche paznokcie?. Na paznokcie nakładaj regularnie oliwę z oliwek, olej ze słodkich migdałów (np. Etja naturalny olej ze słodkich migdałów intensive skin repair) czy olej arganowy. Staną się one bardziej elastyczne i odporne na kruszenie się. 

Odżywka do paznokci z ceramidami skutecznie wzmacniająca paznokcie.

Więcej artykułów na ten temat

 • Domowy peeling kawowy na cellulit

  Domowy peeling kawowy na cellulit

  · 4 minuty czytania
  • infografiki urodowe diy
  Peeling poprawia mikrokrążenie, zwiększa wchłanianie kosmetyków oraz odpręża i działa antyseptycznie. Jak wykonać go samodzielnie z użyciem kawy i olejku pomarańczowego? Poznaj sprawdzony przepis!
 • Jak zrobić świecę do masażu? Sprawdź domowy przepis!

  Jak zrobić świecę do masażu? Sprawdź domowy przepis!

  · 4 minuty czytania
  • infografiki urodowe diy
  Świeca zapachowa przeznaczona do masażu cieszy się ogromną popularnością. Po zetknięciu z ciałem zaczyna się rozpuszczać, pozostawiając przyjemny zapach. Sprawdź, jak ja wykonać!
 • Domowy krem do golenia dla kobiet z masłem shea. Sprawdź przepis!

  Domowy krem do golenia dla kobiet z masłem shea. Sprawdź przepis!

  · 4 minuty czytania
  • infografiki urodowe diy
  Szukasz dobrego kosmetyku do golenia? Możesz stworzyć go sama. Sięgnij po masło shea olej kokosowy i olej ze słodkich migdałów. Sprawdź szczegóły naszego przepisu!