Odmładzająca maseczka na bazie miodu – domowe maseczki na twarz

20. 7. 2017 · 4 minuty czytania

Chcesz, by Twoja skóra wyglądała młodo i zdrowo? Sięgnij po maseczkę na bazie miodu, jajka, oliwy z oliwek i olejku z pestek winogron. Poznaj przepis na domowy kosmetyk!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Odmładzająca maseczka na bazie miodu – domowe maseczki na twarz

Domowa maseczka na bazie naturalnego miodu pszczelego pomoże Ci uzyskać efekt liftingu bez skalpela. Połączenie miodu, życiodajnego jajka, oliwy z oliwek i oleju z pestek z winogron, to doskonała mieszkanka minerałów i witamin, która Cię odmłodzi. Pomoże Ci też uporać się z niekorzystnym  wpływem słońca na Twoją skórę.

Maseczka na twarz z miodem – doskonała dla skóry dojrzałej

Muszę Ci się do czegoś przyznać... Jestem jak Kubuś Puchatek i najchętniej nie rozstawałabym się z baryłką miodu. Uwielbiam jego zapach, smak, a przede wszystkim kojące działanie dla moich włosów, ust i skóry twarzy.

Choć sama jeszcze (!) nie mam problemów ze zmarszczkami, swoje domowe, kosmetyczne eksperymenty wykonuję na skórze mojej mamy. Chcę w ten sposób  sprawdzić, czy zachwalane przez „naturalistów” właściwości odżywcze jedzenia aż tak dobrze wpływają na skórę dojrzałą. Tym razem postanowiłam przetestować w praktyce działanie miodu.

Moja mama to (wspaniała) kobieta po „50”, obdarzona bardzo delikatną skórą naczynkową. Niestety, wiele kosmetyków, w szczególności silnie skoncentrowanych preparatów przeciwzmarszczowych, podrażnia i uczula jej skórę. Dlatego postanowiłam przekonać ją do ujędrniającej i liftingującej maseczki sporządzonej na bazie miodu. Żaden z jego składników nie wywoła u niej uczulenia, bo przetestowała go już w codziennej diecie.

Sama też nie omieszkałam sprawdzić jej działania. Po raz kolejny doszłam do wniosku, że użycie miodu w pielęgnacji twarzy mnie nie zawiodło. Po zdjęciu maseczki, skóra była widocznie nawilżona i ujędrniona. Nabrała też zdrowego kolorytu.

Domowa maseczka na twarz będzie korzystna dla każdego typu cery, w szczególności tej dojrzałej. Pamiętaj, by przynajmniej na jeden dzień przed wykonaniem maseczki, zrobić test uczuleniowy i sprawdzić, czy każdy z jej składników jest dla Ciebie bezpieczny!

Jak go wykonać? Nałóż wymieszaną miksturę maseczki na niewielką powierzchnię skóry szyi za uchem. Jeżeli po 24 godzinach nie pojawiły się żadne niepożądane objawy, możesz być spokojna i śmiało kłaść maseczkę na całą twarz. 

Jak wykonać maseczkę odmładzającą na bazie miodu?

Do wykonania maseczki będziesz potrzebowała:  

  • dwie średniej wielkości miski,
  • łyżkę,
  • mikser lub trzepaczkę do jajek.

Przygotuj też następujące składniki:

  • 2 łyżki naturalnego miodu pszczelego,
  • 1 jajko,
  • 1 łyżkę oliwy z oliwek,
  • 1 łyżkę oleju z pestek winogron.

 

Najpierw rozbij jajko i oddziel żółtko od białka. Do miseczki z żółtkiem dodaj 2 łyżki miodu, a następnie energicznymi ruchami zacznij ucierać substancję do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodaj oliwę z oliwek oraz olej z pestek winogron. Całość dokładnie wymieszaj.

Białko w drugiej miseczce ubij na pianę. Możesz to zrobić za pomocą miksera lub, jeżeli chcesz trochę poćwiczyć ramiona, ubij ją trzepaczką. Następnie przełóż ubitą pianę do masy z żółtek i delikatnie, nie rozbijając konsystencji piany, wymieszaj je ze sobą.

Maseczkę nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na 20-30 minut. Następnie zmyj ją dokładnie chłodną wodą. Po wykonaniu maseczki, nałóż na skórę odżywczy krem do twarzy.

Co dla skóry po czterdziestce?

Dlaczego domową maseczkę miodową można nazwać odmładzającą? Bo każda ujędrniona, zrewitalizowana i dobrze nawilżona skóra nabiera blasku, przez co wygląda na młodszą. Dlatego sama nie odmówiłam sobie nałożenia pozostałości maseczki na swoją twarz

Miód to bogactwo naturalnych cukrów (glukozy oraz fruktozy), kwasów organicznych (kwas mlekowy, glukonowy, jabłkowy i cytrynowy) i pierwiastków, takich jak m.in. żelazo, cynk i magnez. Dzięki hormonom wytwarzanym przez pszczoły, miód działa antyseptycznie i antybiotycznie (jest bakteriobójczy).

Istnieje wiele rodzajów miodu: lawendowy, spadziowy, akacjowy, gryczany etc. Warto wiedzieć, że każdy z nich różni się nieco właściwościami odżywczymi.

Kosmetolodzy pokochali miód za jego właściwości odżywcze, ujędrnienie skóry, wygładzanie zmarszczek oraz silne nawilżenie (miód jest naturalnym humektanem – substancją silnie nawilżającą skórę od środka). Działa też detoksykacyjnie.

Miód pomaga pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu skóra odzyskuje zdrowy i naturalny koloryt. Żółtko jajka to ampułka witamin A, B i E, a białko ściąga (liftinguje) skórę i domyka pory. Składniki oleiste nie tylko ją nawilżają, ale też tworzą dla niej naturalną ochronę w postaci płaszcza lipidowego.

Mój ulubiony – olej z pestek z winogron – zabija wolne rodniki i zapobiega starzeniu się skóry. Co więcej, zmniejsza szkodliwe działanie słońca na skórę. Dobrze wpływa też na skórę naczynkową, bo wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega powstawaniu pajączków (Poznaj ranking na najlepsze kremy do cery naczynkowej).

Odmładzająca maseczka na bazie miodu przepis

Więcej artykułów na ten temat

O autorze
Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
Przeczytaj więcej od tego autora
O autorze
Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
Przeczytaj więcej od tego autora

checkout.warnings.Notice