Hirudoid 0,3g/100g - żel do stosowania na tępe urazy z krwiakami lub bez krwiaków, 40 g

Wielkość opakowania - gramy
Dostępny
20,74

O produkcie: Hirudoid 0,3g/100g - żel do stosowania na tępe urazy z krwiakami lub bez krwiaków, 40 g

100002523

Opis

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwzakrzepowym, zawierający heparynoid.

Działanie

Stosowany miejscowo, wpływa korzystnie na miejscowy przepływ krwi, działa przeciwzapalnie, hamuje tworzenie się zakrzepów, działa przeciwwysiękowo i przeciwobrzękowo oraz przyspiesza wchłanianie krwiaków podskórnych.

Wskazania

Preparat stosuje się miejscowo na skórę w przypadku: tępych urazów z krwiakami lub bez krwiaków, zapalenia żył powierzchniowych, gdy nie można stosować leczenia uciskowego.

Przeciwwskazania

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować na otwarte rany ani na uszkodzoną powierzchnię skóry.

Przyjmowanie innych leków

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty. Nie stwierdzono występowania interakcji preparatu z innymi lekami.

Ciąża

U kobiet w ciąży oraz u kobiet w okresie karmienia piersią stosowanie preparatu jest dopuszczone wyłącznie na zlecenie lekarza.

Dawkowanie

Na miejsce zmienione chorobowo nałożyć pasek maści lub żelu o długości 3-5 cm i delikatnie wmasować; stosować 2-3 razy na dobę, w razie potrzeby częściej. Preparat w postaci maści można stosować pod opatrunkiem. Preparatu w postaci żelu nie należy stosować pod opatrunkiem. W przypadku zapalenia żył powierzchniowych kończyn dolnych leczeniem pierwszego rzutu jest zastosowanie opatrunku uciskowego. Leczenie tępych urazów trwa zwykle do 10 dni, a leczenie zapalenia żył powierzchniowych 1-2 tygodni.

Skład

100 g maści zawiera: substancja czynna: polisiarczan mukopolisacharydowy 0,3g/100g co odpowiada 25 000 j. oraz substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek, glikol propylenowy, karbomery, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Producent

Mobilat Produktions GmbH

Dystrybutor

STAD Arzneimittel AG

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.