Hirudoid, żel, 100 g

Dostępny
28,50

O produkcie

100008298

Wskazaniami do stosowania żelu Hirudoid są: choroby żył powierzchownych: zakrzepica żył powierzchownych (zapalenie żył powierzchownych), stany zapalne żylaków, zakrzepica żył powierzchownych po wlewach oraz iniekcjach dożylnych, żylak.

Działanie

Preparat zapobiega powstawaniu zakrzepów powierzchownych, pobudza ich wchłanianie oraz wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków i obrzęków. Polisiarczan mukopolisacharydowy działa przeciwzakrzepowo poprzez wpływ na koagulację i układ fibrynolityczny. Ponadto wywiera działanie przeciwzapalne, hamując aktywność enzymów katabolicznych i syntezę prostaglandyn oraz wpływając na układ dopełniacza. Powoduje także regenerację tkanki łącznej przez aktywację syntezy komórek mezenchymalnych i normalizację wiązania wody przez istotę międzykomórkową. Po miejscowym zastosowaniu preparatu substancje czynne wnikają do tkanek położonych pod powierzchnią skóry, wywierając działanie lecznicze.

Wskazania

Choroby żył powierzchownych: zakrzepica żył powierzchownych (zapalenie żył powierzchownych), stany zapalne żylaków, zakrzepica żył powierzchownych po wlewach oraz iniekcjach dożylnych, żylaki kończyn dolnych, wspomagające leczenie po zabiegach sklerotyzacji żył oraz w leczeniu zespołu pozakrzepowego. Krwiaki, stłuczenia, obrzęki. Ponadto maść stosuje się do przyspieszania procesu bliznowacenia po urazach, oparzeniach, operacjach. Żel może być stosowany również do fono- i jonoforezy (w jonoforezie podaje się go pod katodę).

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na mukopolisacharydowy polisiarczan lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).
Hirudoid żel zawiera alkohol izopropylowy i dlatego należy unikać kontaktu z otwartymi ranami, błonami śluzowymi i oczami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25° C.

Stosowanie leku u dzieci

Skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. 

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Ciąża

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Hirudoid żel jest lekiem do stosowania miejscowego, na skórę.
Zalecana dawka
Lek Hirudoid należy nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub, jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5 cm żelu.
Hirudoid w postaci żelu należy delikatnie wmasować w miejsca zmienione chorobowo. Nie należy stosować produktu leczniczego pod opatrunek.
W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni.

Skutki uboczne

4- hydroksybenzoesan metylu i propylu może powodować reakcje alergiczne.Jak każdy lek, ten preparat powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów - bardzo rzadko.

Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj ustępuje szybko po zaprzestaniu stosowania produktu leczniczego.

Skład

Substancją czynną leku jest mukopolisacharydowy polisiarczan 0,3 g/100 g. Pozostałe składniki to: sodu wodorotlenek, glikol propylenowy, karbomery, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Producent

STADA

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.