Ibum dla dzieci, 125 mg, 10 czopków

Marka: IBUM
Dostępny
27,39

Klienci kupili również

O produkcie: Ibum dla dzieci, 125 mg, 10 czopków

100002585

Opis

Lek IBUM dla dzieci, czopki, zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, mając działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Działanie

Działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazania

Stany gorączkowe różnego pochodzenia między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości na skutek urazów narządów ruchu (np. skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku IBUM dla dzieci, czopki
- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienione w punkcie 6),
- u pacjentów z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją (przedziurawieniem) lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ,
- u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, duszności lub astmy oskrzelowej,
- w przypadku przyjmowania innych leków z grupy NLPZ (w tym inhibitorów COX-2 takich jak celekoksyb lub etorykoksyb),
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca, jeśli u pacjenta występuje krwawienie w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne krwawienie,
- jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna (skłonność do krwawień) lub zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu.
- u pacjentów odwodnionych (odwodnienie wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).

Stosowanie leku u dzieci

Leku nie należy stosować u dzieci o masie poniżej 12,5 kg.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży nie wolno stosować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.

Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka matek karmiących. W przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w dawkach zalecanych, szkodliwy wpływ na niemowlęta wydaje się mało prawdopodobny.


Dawkowanie

Lek stosuje się doodbytniczo.

IBUM dla dzieci, 125 mg, czopki, nie należy stosować u dzieci o masie ciała poniżej 12,5 kg, gdyż dla tych dzieci przeznaczony jest produkt leczniczy IBUM dla dzieci, 60 mg, czopki.
Maksymalna dobowa dawka ibuprofenu wynosi od 20 do 30 mg/kg masy ciała podawana w 3 do 4 pojedynczych dawkach według poniższego schematu:
Dzieci o masie ciała od 12,5 kg do 17 kg (od 2 do 4 lat): dawka początkowa to 1 czopek (125 mg). W razie potrzeby następnie 1 czopek po 6 do 8 godzinach. Nie stosować więcej niż 3 czopki (375 mg) na dobę.
Dzieci o masie ciała od 17 kg do 20,5 kg (od 4 do 6 lat): dawka początkowa to 1 czopek (125 mg). W razie potrzeby następnie 1 czopek po 6 godzinach. Nie stosować więcej niż 4 czopki (500 mg) na dobę.

Lek należy podawać w odstępach co najmniej sześciogodzinnych.
Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana.
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.


Skutki uboczne

Jak każdy lek , lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli wystąpią działania niepożądane opisane w ulotce, lub w przypadku wątpliwości, należy przerwać podawanie leku i porozmawiać z lekarzem najszybciej jak to możliwe.
osoby w podeszłym wieku stosujące ten lek należą do grupy o zwiększonym ryzyku wystąpienia problemów związanych z działaniami niepożądanymi.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 czopek zawiera 125 mg ibuprofenu. Ponadto lek zawiera Witespol S58.

Producent

PPF HASCO-LEK S.A.

Dystrybutor

PPF HASCO-LEK S.A.
Żmigrodzka 242 E
51-131 Wrocław

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.