Ibum

  (22)

Ibum to preparat, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jego podstawę stanowi niesteroidowy lek przeciwzapalny - ibuprofen. Ibum na polskim rynku jest obecny od wielu lat, można go znaleźć w aptekach internetowych i stacjonarnych.

Sortuj według

Preparaty w ofercie Ibum

Ibum jest lekiem ogólnodostępnym bez recepty. Zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na ulotce można go stosować w przypadkach bólu różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym stopniu. Środki przeciwbólowe Ibum występują w różnej postaci. Producent w szerokiej gamie preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalnych posiada produkty dedykowane dorosłym. To m.in.: Ibum tabletki (a dokładniej kapsułki), zawiesina, czopki lub Ibum żel. Kapsułki można podawać doustnie.

W ofercie producenta znajdują się też produkty dla najmłodszych, w tym Ibum dla niemowląt. Z gamy preparatów Ibum dla dzieci można wybrać czopki i syrop, które o wiele łatwiej podać dzieciom niż tabletki. Szeroki asortyment marki ułatwia odszukanie właściwego produktu przeciwbólowego. Co ważne, leki Ibum mają przystępną cenę, co sprawia, że ich zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem.

Ibum max, forte czy express - kiedy je stosować?

Ból występuje z różną częstotliwością i z różnym nasileniem. Zmagamy się z nim w rozmaitych sytuacjach. Jeżeli potrzebujesz silnego i natychmiast działającego leku, wybierz Ibum Express kapsułki miękkie. Płyn zawarty w kapsułce szybciej się rozpuści i natychmiast uśmierzy ból. Jeżeli boli Cię głowa lub masz migrenę, zmagasz się z bólem zębów, kości, mięśni lub stawów i nie występują żadne przeciwwskazania, odpowiednia dawka Ibum powinna uśmierzyć Twój ból. Lek można zgodnie z informacją producenta przyjmować także w przypadkach bólu spowodowanego urazem lub u kobiet w sytuacjach bolesnego miesiączkowania.

Z kolei zawiesina doustna Ibum forte dla dzieci w postaci zawiesiny można podawać dzieciom od 3. miesiąca życia np. podczas ząbkowania. Taki Ibum syrop sprawdza się między innymi w przypadku infekcji i stanów wirusowych. Dzięki konsystencji zawiesiny szybko wchłaniany jest przez organizm - w krótkim czasie zwalcza gorączkę i ból. Z oferty Ibum dla dzieci można wybrać produkt o słodkim malinowym, bananowym lub truskawkowym smaku. Dla różnego wieku dziecka producent przewiduje inne wielkości dawki jednorazowej i dobowej, których nie wolno przekraczać.

Ibum Max i SuperMax - produkty na silny ból

Leki z oznaczeniem Max przeznaczone są dla osób, które cierpią z powodu silnego bólu. Jednym z preparatów stosowanych przy tego typu dolegliwości jest Ibum SuperMax, który może być przyjmowany w celu złagodzenia bólów głowy, zębów czy mięśni. Z kolei Ibum żel zalecany jest do stosowania zewnętrznego. Środek sprawdza się w leceniu objawowym, zwłaszcza gdy masz bóle mięśniowe lub cierpisz na chorobę mięśniowo-kostną. Ibum żel to preparat polecany do objawowego leczenia bólów mięśniowych, bólu pleców oraz bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-kostnego. Oczywiście mowa o drobnych postaciach zapalenia stawów, lekkich skręceniach, urazach sportowych oraz nerwobólach.

Jeżeli natomiast zmagasz się z silnym, długo utrzymującym się bólem, należy konsultować zażywanie leków z lekarzem. Ibum żel należy delikatnie wcierać w miejscu bólu. Lek może być stosowany przez dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. W każdym wypadku należy dokładnie zapoznać się z ulotką, która pozwoli uniknąć sytuacji przedawkowania lub ewentualnych skutków ubocznych.