Majtki ciążowe i poporodowe - siateczkowe, bawełniane, po cesarce

  (26)
Sortuj według
Majtki ciążowe i poporodowe

Majtki ciążowe i poporodowe

Jak zmienia się ciało w ciąży i po porodzie?

Twoje ciało w ciąży przechodzi wiele zmian. I kiedy już przyzwyczajasz się do odmiennego stanu, Twoje ciało przechodzi kolejną przemianę. Tym szczególnym czasem jest połóg. Wtedy Twoje ciało wraca do normalności, a hormony, które buzują w Twoim organizmie sprawiają, że macica obkurcza się, nieraz bardzo boleśnie.

Okres ciąży i czas połogu to momenty, w których z dróg rodnych kobiety wydzielają się różnego rodzaju upławy związane ze zmianami, które zaszły w organizmie. Warto wtedy zaopatrzyć się w bieliznę, która pomoże Ci czuć się komfortowo podczas codziennych obowiązków.

Śluz wydzielający się z dróg rodnych podczas ciąży jest normalnym objawem. Twoje ciało zabezpiecza w ten sposób siebie i organizm małego człowieka rozwijającego się w Twoim łonie przed różnego rodzaju infekcjami.

Jeżeli śluz przybierze dziwnych cech, np. znacznie zmieni kolor warto udać się do ginekologa na kontrolę i opowiedzieć mu o tym objawie. Lekarz powinien sprawdzić, co może oznaczać ten objaw i zaproponować rozwiązanie.

Śluz i upławy są także fizjologiczną normalnością w okresie po ciąży. Kiedy Twoja macica wraca do normalności i zaczyna się obkurczać, z dróg rodnych mogą wydostawać się różnego rodzaju płyny, czasem krwawe. Dlatego też warto wtedy chronić swoje ubranie przed ewentualnymi zabrudzeniami.

Majtki poporodowe po cesarce także się przydadzą, bo Twoja macica, mimo że nie wychodziło z niej dziecko, także poddawana jest działaniu hormonów, które ją obkurczają. Po ciąży kobiety mogą mieć także problemy z utrzymaniem moczu. Zdarza się tak szczególnie jeżeli w trakcie ciąży nie ćwiczyłaś mięśni Kegla. Poluzowanie mięśni dna macicy może zaowocować nietrzymaniem moczu lub popuszczaniem. Aby temu zapobiec warto jak najszybciej zacząć wzmacniać mięśnie Kegla.Majtki poporodowe − jakie są ich rodzaje?

Istnieje wiele różnych rodzajów majtek ciążowych oraz poporodowych. Są to np. majtki poporodowe siateczkowe, majtki jednorazowe poporodowe, majtki poporodowe bawełniane. Produkty tego typu można podzielić na: majtki poporodowe wielorazowe, które zachowują użyteczność nawet po kilku praniach, ale dostępne są także majtki jednorazowe poporodowe.

Dla kobiet, które szukają produktu bardziej przewiewnego i niewidocznego zaprojektowano majtki poporodowe siateczkowe. Przepuszczają one powietrze i są jeszcze bardziej elastyczne niż tradycyjna wersja, dzięki czemu niektóre kobiety odnotowują szybsze gojenie się ran.

Majtki takie zapewnią Ci komfort i wygodę przez cały okres połogu, a także w ciąży, jeżeli masz problemy z dużą produkcją śluzu. To, jaki rodzaj majtek wybrać, dobrze jest skonsultować z lekarzem lub położną, którzy dobiorą odpowiedni rodzaj i rozmiar do naszych wymagań. Zastanawiasz się, gdzie kupić majtki poporodowe? Apteka to miejsce, w którym możesz znaleźć różnego rodzaju majtki poporodowe.Jak działają majtki ciążowe i majtki poporodowe?

Majtki poporodowe stworzone zostały, żeby wspomóc młode mamy w okresie połogu. Dzięki nim podkłady ginekologiczne, stosowane do wchłaniania wydzielin z dróg rodnych,  nie przesuwają się i są zabezpieczeniem przed krępującymi plamami na ubraniach czy pościeli.

Majtki ciążowe i poporodowe wyłapują wydzielinę, która wydostaje się z dróg rodnych kobiety w ciąży i po porodzie w okresie połogu. Niektóre z nich mogą nawet niwelować zapach im towarzyszący. Majtki higieniczne poporodowe przydają się szczególnie w szpitalu, ponieważ największe upławy notowane są na kilka dni po narodzinach dziecka.

Pamiętaj, żeby po porodzie otaczać swoje drogi rodne naturalnymi materiałami (np. bawełną). Ważne, żeby materiał, z którego wykonana została bielizna był przepuszczający powietrze. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli podczas porodu miałaś nacinane krocze, a teraz w tym miejscu goi się rana. Tkanki goją się szybciej jeżeli mają dostęp do świeżego powietrza. Co więcej, jeżeli majtki poporodowe będą wykonane ze sztucznego materiału, może dojść do zapocenia się, a co za tym idzie obtarć czy podrażnień. W warunkach wilgoci szybciej rozwijają się także infekcje, dlatego właśnie w tym szczególnym czasie warto dołożyć należytej staranności w higienie miejsc intymnych.

Po cesarce z dróg rodnych także wydostają się różnego rodzaju wydzieliny. Dlatego też majtki poporodowe po cc (po cesarce) pomogą Ci znacznie w codziennym funkcjonowaniu. Będziesz mogła normalnie poruszać się po mieszkaniu lub na zewnątrz bez uciążliwego poczucia dyskomfortu.

Marki powiązane z kategorią: Majtki ciążowe i poporodowe