Unibasis Max, emulsja do suchej skóry, 250 g

Emulsja przeznaczona do pielęgnacji skóry suchej i skłonnej do egzemy.

Dostępny
24,06

O produkcie: Unibasis Max, emulsja do suchej skóry, 250 g

100036677

Opis

Emulsja do suchej skóry.


Właściwości

Formuła kremu Unibasis Max bazuje na składnikach okluzyjnych, które tworzą na skórze niewidzialny opatrunek ochronny. W składzie znajduje się m.in. wazelina i olej parafinowy. Receptura zawiera również glicerynę o właściwościach nawilżających. Substancje o działaniu okluzyjnym stanowią fizyczną barierą dla odparowywania wody. Wyróżniają się tym, że w ogóle nie wchłaniają się w skórę lub wchłaniają się tylko w niewielkim stopniu przez wierzchnie warstwy naskórka. Zamiast przenikania do głębszych partii skóry, pozostają na jej powierzchni, tworząc cienki, niewidzialny film ochronny.

Wśród substancji o działaniu okluzyjnym wymienia się oleje mineralne, silikonowe oraz woski. Za najbardziej „filmotwórczy” składnik uznaje się jednak wazelinę — złożoną mieszaninę węglowodorów o żelowej konsystencji, która ma zdolność do wiązania płynnych lipidów. Po zastosowaniu wazeliny uzyskuje się zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody (TEWL) o 98%, podczas gdy przy użyciu parafiny wartość ta oscyluje w granicach ok. 20-30%*.

Jak działa Unibasis Max?

Składniki zawarte w emulsji Unibasis Max niwelują nadmierne łuszczenie się i pękanie naskórka. Zapewniają skórze zachowanie odpowiedniej miękkości i elastyczności. Intensywnie i długotrwale nawadniają, jednocześnie natłuszczając naskórek. Łagodzą uciążliwe objawy problemów skórnych — swędzenie, pieczenie, napięcie i podrażnienie. Ponadto tworzą warstwę ochronną, która zabezpiecza przed oddziaływaniem szkodliwych czynników środowiskowych.

Kiedy stosować Unibasis Max?

Możesz stosować produkt Unibasis Max podczas pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień, egzemy, łuszczycy i atopowego zapalenia skóry (AZS). Sięgnij po emulsję, jeśli zależy Ci na ochronie skóry latem i zimą.

Jak długo można stosować Unibasis Max?

Możesz stosować produkt Unibasis Max przez dowolnie długi okres.

Czy stosowanie Unibasis Max w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży.

*http://zbc.ksiaznica.szczecin.pl/Content/21087/Roczniki_54-3-2008.pdf#page=56


Skład INCI

Aqua, Petrolatum, Cetearyl, Alcohol, Polysorbate 60, Glycerin, Glyceryl Stearate, Paraffinum Liquidum, Imidazolidinyl Urea, Benzoic Acid, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.


Jak stosować

Emulsję nanieść na oczyszczoną skórę, delikatnie masując do momentu do wchłonięcia. Stosować 2 razy dziennie, lub w razie konieczności częściej. Do użytku zewnętrznego.


Przeznaczenie

Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej, podrażnionej, skłonnej do egzemy, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry.


Pojemność

250 g netto


Dystrybutor

STARPHARMA SP. Z O.O.


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.