D-Vitum Forte Max 4000 j.m., suplement diety, 60 kapsułek

Marka: D-VITUM

Suplement diety w kapsułkach z witaminą D rozpuszczoną w oleju lnianym.

Wielkość opakowania - kapsułki
Dostępny
30,79

Alternatywa od Dr. Maxa

Suplement diety w kapsułkach zawierający witaminę D w porcji 4000 IU.

O produkcie: D-Vitum Forte Max 4000 j.m., suplement diety, 60 kapsułek

100022319

Opis

 

 

D-Vitum Forte 4000 j.m. to suplement diety zawierający w swoim składzie wysoką dawkę witaminy D rozpuszczoną w oleju lnianym.


Właściwości

Witamina D bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, a także bierze udział w procesie podziału komórek.

Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej pod wpływem promieniowania UV. Jednak stosowanie kremów z filtrami UV, bardzo mała ekspozycja na słońce oraz niska dostępność promieni słonecznych w naszej szerokości geograficznej w okresie od jesieni do wiosny ogranicza możliwość produkowania witaminy D w komórkach. Dlatego ważne jest dostarczanie odpowiednich jej ilości wraz z dietą.

Produkt zawiera olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, do których należy kwas alfa-linolenowy (ALA). Kwas alfa-linolenowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.

Tabela

Składniki aktywne 1 kapsułka
Witamina D 100 µg (4000 j.m., 2000%*)
Olej z nasion lnu 195 mg
w tym: Kwas alfa-linolenowy 98 mg


*% referencyjnej wartości spożycia


Skład

Składniki: wysokolinolenowy olej z nasion lnu (Linum usitatissimum) tłoczony na zimno, żelatyna (składnik otoczki), substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, cholekalcyferol (witamina D3).

Jak stosować

Doustnie, po posiłku.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: zdrowe osoby dorosłe powyżej 75 roku życia – 1 kapsułka dziennie.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony jest dla zdrowych osób dorosłych powyżej 75 roku życia, w celu uzupełnienia diety w witaminę D3 oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej do spożycia.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.


Producent

OLEOFARM
Mokronoska 8
Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.