Emulsje do ciała

  (39)

Skóra naszego ciała każdego dnia styka się z wieloma czynnikami wysuszającymi. Kąpiele, wizyty na basenie, opalanie, grube ubrania mogą uszkadzać płaszcz hydrolipidowy naskórka, dlatego tak ważne jest, by regularnie stosować emulsje do ciała.

Sortuj według
Emulsje

Emulsje

Emulsje do ciała - kiedy warto stosować?

Emulsje do ciała najlepiej stosować codziennie, po każdej kąpieli czy prysznicu, delikatnie masując przy tym ciało w kierunku serca. Dzięki temu składniki aktywne lepiej się wchłoną, ponieważ pobudzimy krążenie krwi. Jeśli emulsje do ciała będą używane regularnie, znacznie wolniej pojawią się zmarszczki. Podrażniona, przesuszona skóra z ubytkami w płaszczu hydrolipidowym szybciej straci jędrność, dlatego należy chronić ją każdego dnia. Warto co jakiś czas zamienić emulsję na ulubiony balsam do ciała.

Emulsje do ciała - czym się kierować przy wyborze?

Wybierając emulsje do ciała, koniecznie zwróć uwagę na skład. Unikaj komponentów, na które Twoja skóra może źle zareagować (np. alergią). Pamiętaj, że emulsja do ciała często pozostawia na skórze delikatną, niewidzialną warstwę ochronną o przyjemnym zapachu. Zwróć uwagę na jego nuty, by były jak najlepiej dopasowane do Twoich zmysłów. Dzięki temu każda aplikacja produktu stanie się czystą przyjemnością!