Uniben - Lek w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej, 30 ml.

Dostępny
9,84
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100005602

Uniben zawiera substancję czynną -benzydaminy chlorowodorek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), która działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbólowo, znieczulająco oraz odkażająco.

Działanie

Dzięki temu, że lek miejscowo wchłania się bardzo dobrze i osiąga dużą stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym, dolegliwości szybko ustępują. Lek jest dobrze tolerowany i nadaje się do miejscowego leczenia objawów zapalenia.

Wskazania

Lek jest wskazany przy leczeniu miejscowym objawów związanych z ostrym stanem zapalnym jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwość na substancję czynną lub pozostałe składniki leku.
W razie ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu.
Lek Uniben można stosować w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego użycia leku, nie przekraczając terminu ważności umieszczonego na opakowaniu.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, nawet tych, które są bez recepty.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersię, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Dzieci poniżej 6 lat powinny przyjmować 1 dawkę leku na 4 kg masy ciała, stosowana od 2 do 6 razy na dobę. Bez względu na masę ciała, jednorazowo nie należy przekraczać 4 dawek. Dzieci od 6 do 12 lat: Jednorazowo 4 dawki leku, stosowane od 2 do 6 razy na dobę. Dzieci i młodzież powyżej 12 lat oraz dorośli: Jednorazowo od 4 do 8 dawek leku, stosowane od 2 do 6 razy na dobę. Jedna dawka leku o objętości 0,17 ml zawiera 255 mikrogramów benzydaminy chlorowodorku.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Uniben może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne lub biegunka.

Skład

1 ml roztworu zawiera 1,5 mg benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum)

Producent

Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.