Leki i tabletki na nietrzymanie moczu

  (13)
Sortuj według
Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu

Problemy z nietrzymaniem moczu mogą wystąpić w każdym wieku. Może być efektem menopauzy lub schorzeń prostaty. Występują trzy stopnie natężenia problemu i to właśnie od nich zależy wybór odpowiednich preparatów i akcesoriów na nietrzymanie moczu.


Nietrzymanie moczu – leki a etapy

Pierwszy stopień jest wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Zdarza się podczas nagłego napięcia mięśni brzucha w czasie wysiłku fizycznego, który wcale nie musi być bardzo forsowny. Charakterystyczne jest tutaj popuszczanie moczu w pozycji stojącej. Upust moczu jest niewielki, mimo że może być częsty. Dla osób, które zmagają się z pierwszym stadium nietrzymania moczu przeznaczone są dostępne w naszej aptece specjalne akcesoria. Dzięki ich użyciu możliwa jest ochrona bielizny przed zmoczeniem i zapewnienie Ci poczucia większego komfortu. Są to m.in.: wkłady anatomiczne na nietrzymanie moczu, wkładki urologiczne na nietrzymanie moczu, wkładki na nietrzymanie moczu dla mężczyzn oraz wkładki na nietrzymanie moczu dla kobiet.

Wkładki znacznie ułatwiają komfort życia osoby dotkniętej trudnościami z kontrolą czynności pęcherza. Są to swoiste podpaski na nietrzymanie moczu, jednak w zależności od modelu mogą ich używać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni dotknięci tym problemem – dopasowują się do kształtów ludzkiego ciała. Wykonane są z materiałów, które nie podrażniają skóry i umożliwiają jej oddychanie, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać z nimi higienę. Ponadto pomagają chronić skórę przed odparzeniami, zwłaszcza w gorące dni. Są ponadto wyposażone w elementy, które absorbują nieprzyjemny zapach. Wkładki nie pozwalają wilgoci wydostać się na zewnątrz i dobrze przyklejają się do bielizny. Umożliwiają codzienne funkcjonowanie, nawet w bardzo aktywnej postaci, bez obaw o dyskomfort.

Drugi stopień charakteryzuje się upustem moczu w czasie wykonywania codziennych czynności niekoniecznie związanych z wysiłkiem i również może wystąpić nawet podczas np. stania w rozkroku. Oznaki tego rodzaju nietrzymania moczu pojawiają się podczas śmiechu, a nawet kichania oraz kaszlu. W tym stopniu schorzenia, jako zabezpieczenie bielizny i odzieży mogą sprawdzić się grubsze i bardziej chłonne wkładki, a nierzadko również specjalne majtki na nietrzymanie moczu. Takie majtki, podobnie jak wkładki, również pochłaniają nieprzyjemny zapach i zapobiegają wydostawaniu się moczu na zewnątrz majtek. Są skonstruowane na kształt normalnej bielizny, nie odznaczają się na ubraniach, a dzięki bocznym falbankom użytkownik zyskuje dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem. Majtki wykonane są ze specjalnego materiału, który pozwala skórze oddychać i nie dopuszcza do powstania odparzeń. Dzięki tym majtkom możesz bez obaw wykonywać codzienne czynności.

W trzecim stopniu do niekontrolowanego wypływu moczu może dojść bez żadnych określonych przyczyn, nawet podczas leżenia. Jest stadium zdecydowanie najbardziej uciążliwym i wyłączającym człowieka ze zwyczajnego funkcjonowania. Dla zapewnienia większego komfortu oraz niwelowania przykrego zapachu moczu, w naszej aptece oferujemy m. in. pieluchomajtki dla dorosłych na nietrzymanie moczu. Charakteryzują się one znacznie podwyższonym poziomem chłonności. Wykonane są z elastycznego tworzywa, które pozwala skórze oddychać, a jednocześnie znacząco ogranicza brzydkie zapachy. Pieluchy dopasowują się do kształtu ciała użytkownika, a korzystanie z nich jest wolne od odparzeń i odleżyn nawet podczas obłożnej choroby.

Nietrzymanie moczu może występować w postaci naglącego parcia, a także jako efekt odruchów. Niekiedy następuje także w sposób ciągły.


Co na nietrzymanie moczu może poradzić lekarz?

Jeśli napotykasz na problem nietrzymania moczu, nie miej oporów przed wizytą u lekarza. Nie jest to problem nieuleczalny, a rynek farmaceutyczny obfituje w rozmaite leki na nietrzymanie moczu. Odpowiednio dobrane mają szansę zminimalizować objawy lub całkowicie rozwiązać problem.

W aptece znajdziesz takie preparaty na nietrzymanie moczu, jak:

  • suplementy diety na nietrzymanie moczu – zawierają wyciągi z żurawiny, znane z właściwości wpływających korzystnie na pracę układu moczowego, a także ekstrakty z innych produktów roślinnych takich jak pestki dyni;
  • tabletki na nietrzymanie moczu bez recepty – w ich składzie znajdziesz m.in. witaminę D, która poprawia funkcjonowanie mięśni potrzebne do dobrej pracy pęcherza – wszak wyposażony jest on w zwieracze. W dolegliwości, jaką jest nietrzymanie moczu tabletki są bardzo popularnym i często stosowanym środkiem;
  • kapsułki na nietrzymanie moczu – preparaty w postaci kapsułek zawierają niezbędne substancje do prawidłowej pracy układu moczowego oraz składniki, które zmniejszają ryzyko powstawania infekcji w obrębie tego układu.

Jeżeli męczy Cię nietrzymanie moczu, leki bez recepty mogą okazać się przydatne. Jednak ich zażywanie warto skonsultować z lekarzem urologiem, który zleci odpowiednie badania i najlepiej podpowie, co na nietrzymanie moczu sprawdzi się u Ciebie.

Marki powiązane z kategorią: Nietrzymanie moczu