MoliCare

  (19)

MoliCare to marka należąca do firmy Hartmann założonej w 1818 roku przez Ludwiga von Hartmanna. Zajmuje się produkcją preparatów oczyszczających, pielęgnacyjnych i ochronnych kosmetyków do skóry. Obecnie produkty MoliCare są dostępne w ponad 130 krajach.

Sortuj według

Preparaty MoliCare do ciała i włosów oraz wkładki chłonne

MoliCare oferuje pianki, chusteczki do pielęgnacji, mydła w płynie, szampony, płyny do kąpieli, kremy do rąk, emulsje do ciała, olejki czy żele do masażu. Marka kieruje swoje produkty zwłaszcza do osób, które borykają się z problemem nietrzymania moczu. To preparaty do codziennej pielęgnacji całego ciała. Do najpopularniejszych linii wyrobów tej marki można zaliczyć MoliCare Premium Lady Pad, MoliCare Pad, MoliCare Men Pad, MoliCare Skin oraz MoliCare Fixpants. Ceny wybranych produktów MoliCare mogą się od siebie różnić.

Wszystkie preparaty MoliCare do oczyszczania skóry mają neutralne pH wynoszące 5,5. Pozwalają na aplikowanie bez użycia wody. Pomagają zachować barierę ochronną skóry, utrzymać kwaśny odczyn płaszcza lipidowego i zapobiec rozpulchnianiu komórek. Kosmetyki te zawierają neutralizatory zapachu. Mogą być stosowane na co dzień i przy nieregularnej higienie osób chorych oraz starszych.

Marka oferuje także pieluchomajtki premium mobile MoliCare w rozmiarze M i L. To dyskretne produkty do noszenia jak normalna bielizna. Mają neutralne pH i zakładki boczne, które zabezpieczają  przed przypadkowym wyciekiem płynów. Wyposażono je we wskaźnik wilgotności, informujący o konieczności wymiany pieluchomajtek na nowy egzemplarz. Marka MoliCare produkuje też anatomiczne wkłady chłonne.

Kosmetyki MoliCare o przemyślanych składach

Niektóre preparaty MoliCare dostępne w Dr. Max wzbogacono takimi substancjami, jak keratyna, która wspiera mechanizmy obronne skóry, a także olej migdałowy, witamina E i pantenol. W wybranych kosmetykach zastosowano też aminokwasy i kwasy tłuszczowe, które pomagają nawilżyć i zregenerować skórę.

Marka oferuje również preparaty ochronne z dodatkiem cynku. Są wykorzystywane przez osoby z nietrzymaniem moczu lub kału. Tworzą na skórze film ochronny, który pomaga zabezpieczyć ją przed szkodliwymi czynnikami drażniącymi. W przypadku chusteczek MoliCare zastosowano bezbarwny, delikatny płyn myjący bez substancji PEG.