Atussan - syrop przeciwkaszlowy stosowany w kaszlu różnego pochodzenia, 150 ml syropu o smaku pomarańczowym

Dostępny
13,59
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100000399

Atussan jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym zawierającym substancję czynną butamiratu cytrynianu.

Ciąża

Należy unikać stosowania leku u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze lek może być stosowany, jeśli lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.
Ze względów bezpieczeństwa nie należy stosować cytrynianu butamiratu podczas karmienia piersią.

Dawkowanie

Dzieci i młodzież :Wiek
Dawka
Stosować 3 razy na dobę:
3 do 6 lat
5 ml syropu
(7,5 mg butamiratu cytrynianu)
6 do 12 lat
10 ml syropu
(15 mg butamiratu cytrynianu)
powyżej 12 lat
15 ml syropu
Dorośli
15 ml syropu (22,5 mg butamiratu cytrynianu) 4 razy na dobę.
(22,5 mg butamiratu cytrynianu)

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko występujące działania niepożądane (częściej niż u 1 na 10 000 osób i rzadziej niż u 1 na 1000 osób):
- senność;
- nudności, biegunka;
- pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Atossa należy omówić to z lekarzam lub farmaceutą:
- jeśli pacjent ma poważne trudności z oddychaniem (płytki, nieregularny oddech, nasilającą się duszność, sine zabarwienie skóry, bezdech);
- jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni; lekarz ustali przyczynę kaszlu.

Producent

Polfarmex S.A.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Skład

- Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu.
- Pozostałe składniki to: sodu benzoesan, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol, sacharyna sodowa, aromat pomarańczowy płynny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Należy unikać jednoczesnego przyjmowania leków wykrztuśnych (zwiększających wytwarzanie wydzieliny). Może to spowodować zaleganie wydzieliny w drogach oddechowych. Zwiększy się ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych.

Stosowanie leku u dzieci

Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.

Wskazania

Preparat jest wskazany do stosowania przy objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.