Sinecod, 1,5 mg/ml, 100 ml

Dostępny
27,39

Klienci kupili również

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Sinecod, 1,5 mg/ml, 100 ml

100005086

Opis

Nazwa Sinecod
Nazwa międzynarodowa Butamirati citras
Dawka 1,5 mg/ml
Postać syrop
Wielkość opakowania 100 ml
Działanie/właściwości
  • przeciwkaszlowo

Sinecod, 1,5 mg/ml, 100 ml zawiera substancję czynną – butamiratu cytrynian.


Działanie

Jak działa sinecod syrop?

Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.


Wskazania

Kiedy brać sinecod syrop?

Sinecod w postaci syropu stosowany jest w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Sinecod:
− jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jak długo można stosować sinecod syrop?

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej i (lub) występuje u pacjenta gorączka, wysypka lub uporczywy ból głowy, należy skontaktować się z lekarzem, który rozważy wykonanie dodatkowych badań w celu ustalenia możliwej przyczyny.

Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez butamiratu cytrynian, należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych.


Stosowanie leku u dzieci

Leku Sinecod syrop nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio suplementach diety i lekach, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych.


Ciąża

Czy stosowanie sinecod syrop w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować przez najkrótszy okres potrzebny do złagodzenia objawów.
Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku Sinecod dłużej niż 7 dni.

Lek należy stosować doustnie.
Do opakowania leku dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie 5 ml, 10 ml i 15 ml syropu.
Miarkę do dawkowania syropu należy umyć i wysuszyć po każdorazowym użyciu.

Zazwyczaj stosowana dawka to:
Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu trzy razy na dobę
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu trzy razy na dobę
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml syropu trzy razy na dobę
Dorośli: 15 ml syropu cztery razy na dobę.

Leku Sinecod syrop nie należy stosować u dzieci w wieku do 3 lat.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Sinecod
W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana mogą wystąpić następujące objawy: senność, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy i obniżenie ciśnienia tętniczego.
W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Pominięcie zastosowania leku Sinecod
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów stosujących lek) występują następujące objawy:
- senność,
- nudności,
- biegunka,
- pokrzywka.

Wymienione objawy powinny ustąpić po zmniejszeniu dawki lub przerwaniu stosowania leku.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty..


Skład

− Substancją czynną leku Sinecod jest butamiratu cytrynian. Jeden ml syropu zawiera 1,5 mg
butamiratu cytrynianu.
− Inne składniki leku to: sorbitol 70% roztwór, sacharyna sodowa, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% v/v, glicerol, sodu wodorotlenek 30% roztwór w/w, woda oczyszczona.


Producent

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.