Bloxin Żel do nosa w sprayu, 20 ml

Wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa do ochrony przed infekcjami.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

31,49

Klienci kupili również

O produkcie: Bloxin Żel do nosa w sprayu, 20 ml

100022645

Opis

Bloxin to wyrób medyczny, przeznaczony do codziennej ochrony przed infekcjami wirusowymi, a także walki z aktywnym zakażeniem wirusowym.


Właściwości

Bloxin to wyrób medyczny przeznaczony dla dorosłych oraz dla dzieci po 1. roku życia. To żel do nosa w sprayu, w którego składzie znajdują się składniki aktywne wspomagające kondycję błony śluzowej jamy nosowej. To właśnie śluzówka jest barierą dla drobnoustrojów atakujących organizm. Tworzące formułę Bloxin składniki mają za zadanie wesprzeć jej wzmocnienie, nawilżenie i ochronę przed wirusami.

 • Jota-karagen to siarczanowany polisacharyd o wysokiej masie cząsteczkowej. Tworzy on wewnątrz nosa lepką warstwę ochronną. Zostają w niej uwięzione groźne drobnoustroje, dzięki czemu nie mogą one atakować komórek błony śluzowej. Dlatego jota-karagen znajdujący się w Bloxin pomaga zminimalizować ryzyko infekcji.
 • Hialuronian sodu jest pochodną kwasu hialuronowego, czyli związku syntezowanego przez ludzki organizm. Wspomaga on nawilżenie błon śluzowych nosa.
 • Ektoina to związek organiczny, który jest produkowany przez kilka gatunków bakterii. Jest to ekstremolit, który wiąże się z cząsteczkami wody. Będąca składnikiem aktywnym Bloxin ektoina wspiera ochronę białek przed uszkodzeniem oraz pomaga stabilizować błony biologiczne, a w tym śluzówkę nosa.

Znajdujące się w Bloxin składniki aktywne wspierają funkcje ochronne błony śluzowej. Pomagają ograniczyć wnikanie patogenów do organizmu, przez co nie mogą one się namnażać. Składniki wspomagają ochronę śluzówki przed jej przesuszeniem oraz podrażnieniem przez czynniki środowiskowe. Warstwa ochronna, która pojawia się w tuż po aplikacji żelu do nosa Bloxin, jest z czasem wydalana. Odpowiada za to system oczyszczania śluzowo-rzęskowego.

Jak działa Bloxin?

Aplikacja Bloxin skutkuje stworzeniem w nosie lepkiej warstwy ochronnej. Składniki aktywne tworzące formułę tego wyrobu medycznego wspomagają ochronę organizmu przed wnikaniem do niego wirusów grypy typu B i C oraz koronawirusów. Pomagają także ograniczyć ryzyko infekcji wirusowej. Składnik te, tworząc w nosie warstwę ochronną, wspierają ochronę śluzówki przed uszkodzeniem przez suche i zanieczyszczone powietrze oraz toksyczne opary.

Kiedy stosować Bloxin?

Ten wyrób medyczny można stosować profilaktycznie w okresie w okresie jesienno-zimowym. Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach może powodować przesuszenie błon śluzowych w nosie i ich uszkodzenie. Tego żelu w sprayu można używać także w czasie infekcji objawiającej się nieżytem nosa i uczuciem jego zatkania. Stosuje się go wtedy, aby wspomóc łagodzenie objawów choroby, zahamowanie jej rozwoju oraz nawilżenie błon śluzowych w jamie nosowej.


Skład

Składniki odpowiadające za działanie wyrobu: Jota-karagen, hialuronian sodu, ektoina

Składniki pomocnicze: glikol propylenowy, kwas cytrynowy, wodorofosforan sodu, fosforan sodu, woda oraz substancje konserwujące.


Jak stosować

Przed aplikacją należy umyć ręce.

Przed pierwszym użyciem nowej butelki, po zdjęciu nasadki, nacisnąć dozownik ok. 5-krotnie, aż do pojawienia się żelu. Trzymając głowę w pozycji pionowej (nie odchylając jej do tyłu) należy umieścić końcówkę aplikatora w otworze nosowym, nie blokując przy tym całkowicie jego światła. Skierować końcówkę dozownika w stronę przeciwną do przegrody nosa (ściana pomiędzy otworami nosowymi), czyli w prawym otworze nosowym w kierunku prawego oka, a w lewym w kierunku lewego oka. Nacisnąć dozownik, co spowoduje rozproszenie dawki wyrobu w jamie nosowej.

Atomizer po zdjęciu z butelki można umyć wodą z mydłem, opłukać kilkakrotnie, osuszyć i ponownie użytkować po założeniu na butelkę z wyrobem.

Działanie ochronne zaczyna się natychmiast po aplikacji.

 


Dzienne spożycie

Zalecana dawka to 1 dawka żelu do każdego otworu nosowego w odstępach 4-5 godzin między aplikacjami.

Bloxin może być stosowany kilka razy dziennie, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo, u dorosłych oraz u dzieci po pierwszym roku życia.


Przeznaczenie

1. OCHRONA PRZED WNIKANIEM I ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ WIRUSÓW

 • Blokuje wnikanie wirusów do komórek, a w konsekwencji chroni przed wysoce zakaźnymi infekcjami wirusowymi górnych dróg oddechowych (grypą i przeziębieniem, wywołanymi wirusem grypy i koronawirusami oraz przed COVID-19, wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2).
 • Chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa (przez ograniczenie transmisji z osób chorych z objawami lub zakażonych bezobjawowych na inne osoby).
 • Chroni przed stanami suchości oraz przed podrażnieniami błony śluzowej nosa przez czynniki środowiskowe. Profilaktycznie, w celu wsparcia prawidłowych fizjologicznych funkcji błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

2. ŁAGODZENIE OBJAWÓW INFEKCJI I WSPOMAGANIE LECZENIA

 • Blokuje namnażanie się wirusów, a tym samym przeciwdziała pojawieniu się objawów choroby.
 • Łagodzi objawy infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych, m.in zapalenia błony śluzowej nosa, któremu towarzyszy zwiększenie wytwarzania śluzu, co powoduje nieżyt nosa oraz katar.
 • Wspomaga w przypadku leczenia ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

3. SKRACANIE CZASU TRWANIA CHOROBY

 • Skraca czas trwania choroby wywołanej przez infekcję wirusową błony śluzowej nosa.
 • Zmniejsza prawdopodobieństwo nadkażenia bakteryjnego, które często następuje po zakażeniu wirusowym.

Ostrzeżenia

 • Nie stosować w przypadku uczulenia na zawarte w wyrobie medycznym składniki.
 • Nie stosować, jeśli po zastosowaniu produktu wystąpią objawy swędzenia lub pieczenia, co może świadczyć o uczuleniu na składniki wyrobu medycznego wówczas NALEŻY ZAPRZESTAĆ STOSOWANIA WYROBU.
 • Unikać przypadkowego kontaktu wyrobu ze śluzówką oka.
 • Nie stosować z innymi preparatami do nosa bez konsultacji z lekarzem.
 • Wyrób nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności.
 • Nie używać, jeśli przed pierwszym otworzeniem opakowanie jest uszkodzone lub naruszone.
 • Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone.
 • W przypadku nasilenia objawów suchości i podrażnienia błony śluzowej nosa należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.
 • Produkt jest przeznaczony do stosowania pediatrycznego. W przypadku stosowania u dzieci wymagany jest nadzór rodzica/opiekuna.

Waga

Objętość netto: 20 ml (200 dawek)


Dystrybutor

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław


Producent

LABORATOIRE L`IDEAL Parisien Sp. z o.o.

Aleje Zygmunta Krasińskiego 14/3a

30-101 Kraków


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.