Bloxin Żel do nosa w sprayu, 20 ml

Dostępny
19,38

O produkcie

100022645

Bloxin to wyrób medyczny, przeznaczony do codziennej ochrony przed infekcjami wirusowymi, a także walki z aktywnym zakażeniem wirusowym.

Właściwości

Błona śluzowa nosa tworzy pierwszą fizyczną barierę ochronną organizmu i pierwszą linię obrony układu odpornościowego. Dzięki szczególnej budowie i produkcji śluzu oczyszcza drogi oddechowe z wdychanych szkodliwych dla zdrowia substancji oraz zapobiega wnikaniu i rozprzestrzenianiu się wirusów, bakterii i grzybów. Powietrze, które wdychamy przez nos, zostaje oczyszczone, nawilżone i ocieplone, co jest kluczowe dla pracy całego układu oddechowego. Błona śluzowa nosa pełni swoją ochronną funkcję, jednak tylko wtedy, gdy jest w dobrej fizjologicznej kondycji, czyli gdy jest dobrze nawilżona. Zbyt suche i przegrzane powietrze, cząsteczki zanieczyszczeń, toksyczne opary we wdychanym powietrzu oraz miejscowe stosowanie preparatów udrażniających nos podrażniają błonę śluzową nosa i wysuszają ją. Szczególnie narażone na niekorzystne czynniki środowiskowe są osoby starsze, u których występuje stopniowy zanik błony śluzowej (tzw. suchy nos), co prowadzi do uszkodzenia błony śluzowej nosa i sprzyja rozwojowi zakażeń wirusowych i bakteryjnych. Uszkodzona błona śluzowa nosa nie spełnia swojej podstawowej funkcji i zwiększa ryzyko wystąpienia ostrych i przewlekłych chorób zakaźnych, w tym częstych sezonowych infekcji wirusowych nosa lub gardła. W warunkach uszkodzonej błony śluzowej jamy nosa może dojść do zakażenia różnymi rodzajami wirusów, m.in koronawirusami w tym wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 oraz wirusami grypy i koronawirusami, mogącymi wywołać grypę lub przeziębienie. Wirus mając odpowiednie warunki, wnika do komórek gospodarza i namnaża się co prowadzi do wystąpienia objawów choroby. Można się jednak chronić przed zakażeniem poprzez codzienną profilaktykę.
W tym celu powstał wyrób medyczny Bloxin, który chroni, zapobiega i walczy z infekcją wirusową, dzięki trzem substancjom, których działanie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.
Po rozproszeniu wyrobu na błony śluzowe nosa następuje utworzenie warstwy ochronnej, która wspomaga naturalną barierowość błony śluzowej nosa i stanowi mechaniczną barierę przed wnikaniem do organizmu i namnażaniem się patogenów.
Działanie ochronne zaczyna się natychmiast po aplikacji.

Skład

Składniki odpowiadające za działanie wyrobu: Jota-karagen, hialuronian sodu, ektoina

Składniki pomocnicze: glikol propylenowy, kwas cytrynowy, wodorofosforan sodu, fosforan sodu, woda oraz substancje konserwujące.

Jak stosować

Przed aplikacją należy umyć ręce.

Przed pierwszym użyciem nowej butelki, po zdjęciu nasadki, nacisnąć dozownik ok. 5-krotnie, aż do pojawienia się żelu. Trzymając głowę w pozycji pionowej (nie odchylając jej do tyłu) należy umieścić końcówkę aplikatora w otworze nosowym, nie blokując przy tym całkowicie jego światła. Skierować końcówkę dozownika w stronę przeciwną do przegrody nosa (ściana pomiędzy otworami nosowymi), czyli w prawym otworze nosowym w kierunku prawego oka, a w lewym w kierunku lewego oka. Nacisnąć dozownik, co spowoduje rozproszenie dawki wyrobu w jamie nosowej.

Atomizer po zdjęciu z butelki można umyć wodą z mydłem, opłukać kilkakrotnie, osuszyć i ponownie użytkować po założeniu na butelkę z wyrobem.

Działanie ochronne zaczyna się natychmiast po aplikacji.

 

Dzienne spożycie

Zalecana dawka to 1 dawka żelu do każdego otworu nosowego w odstępach 4-5 godzin między aplikacjami.

Bloxin może być stosowany kilka razy dziennie, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo, u dorosłych oraz u dzieci po pierwszym roku życia.

Przeznaczenie

1. OCHRONA PRZED WNIKANIEM I ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ WIRUSÓW

 • Blokuje wnikanie wirusów do komórek, a w konsekwencji chroni przed wysoce zakaźnymi infekcjami wirusowymi górnych dróg oddechowych (grypą i przeziębieniem, wywołanymi wirusem grypy i koronawirusami oraz przed COVID-19, wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2).
 • Chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa (przez ograniczenie transmisji z osób chorych z objawami lub zakażonych bezobjawowych na inne osoby).
 • Chroni przed stanami suchości oraz przed podrażnieniami błony śluzowej nosa przez czynniki środowiskowe. Profilaktycznie, w celu wsparcia prawidłowych fizjologicznych funkcji błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

2. ŁAGODZENIE OBJAWÓW INFEKCJI I WSPOMAGANIE LECZENIA

 • Blokuje namnażanie się wirusów, a tym samym przeciwdziała pojawieniu się objawów choroby.
 • Łagodzi objawy infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych, m.in zapalenia błony śluzowej nosa, któremu towarzyszy zwiększenie wytwarzania śluzu, co powoduje nieżyt nosa oraz katar.
 • Wspomaga w przypadku leczenia ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

3. SKRACANIE CZASU TRWANIA CHOROBY

 • Skraca czas trwania choroby wywołanej przez infekcję wirusową błony śluzowej nosa.
 • Zmniejsza prawdopodobieństwo nadkażenia bakteryjnego, które często następuje po zakażeniu wirusowym.

Ostrzeżenia

 • Nie stosować w przypadku uczulenia na zawarte w wyrobie medycznym składniki.
 • Nie stosować, jeśli po zastosowaniu produktu wystąpią objawy swędzenia lub pieczenia, co może świadczyć o uczuleniu na składniki wyrobu medycznego wówczas NALEŻY ZAPRZESTAĆ STOSOWANIA WYROBU.
 • Unikać przypadkowego kontaktu wyrobu ze śluzówką oka.
 • Nie stosować z innymi preparatami do nosa bez konsultacji z lekarzem.
 • Wyrób nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności.
 • Nie używać, jeśli przed pierwszym otworzeniem opakowanie jest uszkodzone lub naruszone.
 • Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone.
 • W przypadku nasilenia objawów suchości i podrażnienia błony śluzowej nosa należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.
 • Produkt jest przeznaczony do stosowania pediatrycznego. W przypadku stosowania u dzieci wymagany jest nadzór rodzica/opiekuna.

Waga

Objętość netto: 20 ml (200 dawek)

Dystrybutor

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

LABORATOIRE L`IDEAL Parisien Sp. z o.o.

Aleje Zygmunta Krasińskiego 14/3a

30-101 Kraków

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.