Peelingi do ciała

  (149)
Sortuj według
Peelingi do ciała

Peelingi do ciała

Peeling ciała − dlaczego trzeba go robić?

Właściwa pielęgnacja skóry na ciele wiąże się z kilkoma podstawowymi krokami. Po oczyszczaniu skóry, kolejnym etapem jest eksfoliacja, czyli złuszczanie nagromadzonego, zrogowaciałego naskórka. Wykonuje się w tym celu peeling ciała, który w efekcie pozostawia skórę gładką i napiętą.

Peeling ciała możesz wykonywać w zaciszu własnego domu. Wykorzystać możesz do tego specjalne kosmetyki, czyli właśnie peelingi do ciała czy scruby (peelingi cukrowe). Po wykonaniu peelingu ciała bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Niektóre kosmetyki mają w swoim składzie substancje nawilżające i natłuszczające, które zabezpieczają skórę przed utratą wody.

Peeling ciała możesz wykonywać nawet 2−3 razy w tygodniu. Częstsze stosowanie peelingu może za bardzo podrażnić skórę. Bardzo ważne jest, żeby dobrać peeling do rodzaju skóry na ciele. Peeling do ciała stosowany jest najczęściej podczas kąpieli czy pod prysznicem. Kosmetyk po połączeniu z wodą sprawia, że znacznie łatwiej wykonuje się masaż peelingiem, który poprawia krążenie w skórze, a przez to ją odżywia.

Pamiętaj też, że jeżeli masz problemy ze skórą i leczysz się dermatologicznie, przed zakupem peelingu do ciała zapytaj o zdanie swojego lekarza-dermatologa. On pomoże Ci dobrać odpowiedni peeling i wskaże najlepszy dla Ciebie kosmetyk lub dermokosmetyk.



Peeling do ciała − jakie są rodzaje?

W ofercie firm kosmetycznych znaleźć można różnego rodzaju scruby do ciała, które odpowiadają indywidualnym potrzebom każdej osoby. Dobry peeling do ciała to taki, który jest odpowiednio dobrany do Twojego rodzaju skóry. Na półkach drogerii i aptek możesz znaleźć peeling, które można podzielić na dwie grupy: peelingi mechaniczne i peelingi chemiczne (biochemiczne).

Peeling mechaniczny to m.in. scrub, czyli peeling z cukru. Taki peeling do ciała może mieć różną konsystencję. Możesz znaleźć peelingi gruboziarniste lub też peelingi z mniejszymi drobinkami w formie kremu lub żelu. Peelingi mogą mieć też różne przeznaczenie. Bardzo często peelingi mają działanie przeciwcellulitowe lub przeciw rozstępom, np. peeling czekoladowy.

Drugi rodzaj to peelingi chemiczne, czy też biochemiczne. Należy do nich np. peeling enzymatyczny do ciała, który usuwa martwe komórki naskórka, bez konieczności bezpośredniego pocierania skóry. Mają one w sobie zawartość różnych kwasów, np. migdałowego lub z owocowego, które samoistnie pobudzają naskórek do łuszczenia się.

Dla osób nieprzekonanych do tradycyjnej formy, przygotowano kremy złuszczające do ciała, które działają tak samo jak inne produkty tego typu, ale silniej nawilżają i łatwiej się rozprowadzają. Jeżeli masz różnego rodzaju problemy skórne, możesz wybrać kremy złuszczające do ciała po konsultacji ze specjalistą, ponieważ niektóre schorzenia wykluczają ich używanie, a inne wymagają wyspecjalizowanych produktów.

Jakby tego było mało, peelingi mogą mieć też różne zapachy oraz składy. Możesz znaleźć m.in. peeling migdałowy, peeling czekoladowy, peeling z algami morskimi czy peeling z owocami tropikalnymi.



Peeling do ciała − jak działa?

Peelingi mechaniczne, np. peeling cukrowy usuwają martwe komórki naskórka poprzez zawarte w nich drobiny. Na martwy naskórek działasz poprzez wmasowywanie drobin w skórę, przez co następuje ścieranie obumarłego, szorstkiego naskórka. Po takim zabiegu robisz miejsce nowej skórze, przez co łatwiej się ona regeneruje. Po peelingu Twoja skóra jest wygładzona i wydaje się mieć lepszy koloryt.

Masaż peelingiem do ciała sprawia, że skóra lepiej funkcjonuje, ma poprawiony metabolizm, a pobudzone mikrokrążenie w skórze dostarcza do głębokich komórek skóry substancji odżywczych. Dzięki temu fibroblasty mogą być pobudzane do działania, a co za tym idzie, w skórze może być produkowana elastyna i kolagen. Dzięki temu Twoja skóra jest napięta i ujędrniona, a także zachowuje młody wygląd.

Naturalne peelingi do ciała zawierają różnego rodzaju wyciągi roślinne, np. zmielone ziarna kawy lub pestki malin, które mają właściwości ścierające i wygładzające. Równie popularne są peelingi cukrowe do ciała, w których głównym składnikiem aktywnym jest właśnie cukier.

Innym rodzajem peelingów, są peelingi chemiczne, czy też biochemiczne peelingi enzymatyczne. Działają one dzięki zawartym w ich składzie enzymom roślinnym, takim jak bromelaina czy papaina. Są one polecane szczególnie osobom z wrażliwą skórą lub skórą z tendencją do pękających naczynek krwionośnych. Peelingi enzymatyczne mają zazwyczaj formę kremu, który nakłada się na skórę i pozostawia na kilka minut, aby enzymy zaczęły działać. Po czasie, zrogowaciały naskórek zmywasz wraz z peelingiem enzymatycznym. Przy tym peelingu nie podrażniasz skóry przez masaż szorstkimi i ostrymi drobinkami cukru, kawy czy soli.



Marki powiązane z kategorią: Peelingi do ciała