Joanna

  (31)

Laboratorium Kosmetyczne Joanna to polska firma założona w 1982 roku. Na początku produkowała wyłącznie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Od 2007 roku ma w swojej ofercie także preparaty do ciała. Obecnie asortyment Joanna to ponad 500 produktów. Rocznie firma produkuje 50 milionów sztuk kosmetyków.

Sortuj według

Kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciała Joanna

Joanna dysponuje własnym zapleczem produkcyjnym. Wszystkie produkty tej marki są testowane przez Dział Badań i Rozwoju oraz Kontrolę Jakości. Receptury kosmetyków Joanna powstają w siedzibie firmy, dzięki zespołowi doświadczonych technologów. Od 2020 roku rezygnuje z ciemnych opakowań utrudniających recykling i zmniejsza ilość plastiku w opakowaniach. Marka ma w swoim asortymencie preparaty do ciała Joanna Botanicals, depilacji, brwi i rzęs, stylizacji, trwałej ondulacji, koloryzacji i rozjaśniania oraz kosmetyki do pielęgnacji włosów Joanna Hair.

Joanna wypuściła też linię kosmetyków profesjonalnych Joanna Professional i dla mężczyzn PowerMen. Ponadto marka oferuje serie produktów z jedwabiem, keratyną czy kompleksem AcidPro, który pomaga wygładzić łuski włosowe, przywrócić kwaśne pH i ułatwić rozczesywanie. Ceny kosmetyków Joanna są zróżnicowane, jednak przystępne dla użytkowników.

Kosmetyki profesjonalne i wegańskie Joanna

W ofercie marki Joanna można znaleźć wiele kosmetyków wegańskich, bez dodatku substancji pochodzenia zwierzęcego. Produkty z serii VEGAN zawierają składniki roślinne bez GMO. To preparaty o krótkich składach INCI, niezawierające substancji, które mają negatywny wpływ na ludzkie zdrowie i środowisko. Kosmetyki wegańskie Joanna zawierają 97,5% składników pochodzenia naturalnego. Zostały potwierdzone certyfikatem Viva.

Joanna oferuje też produkty profesjonalne, do stylizacji, pielęgnacji i koloryzacji włosów. Receptury farb zostały wzbogacone w składniki, które pomagają zachować zdrowy wygląd kosmyków pomimo farbowania. Produkty do koloryzacji Joanna dostępne w Dr. Max mają kremową konsystencję ułatwiającą rozprowadzanie. Marka jest też producentem linii kosmetyków CERAMIDY, z dodatkiem składników, które pomagają nawilżyć i uelastycznić włosy. Seria FILTR UV pozwala natomiast uchronić kosmyki przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W jej skład wchodzi m.in. szampon o zapachu wiśni do włosów farbowanych Joanna Professional używany w salonach fryzjerskich.