Purite

  (54)

Purite to polska marka kosmetyczna, która powstała w 2014 roku. Jej filozofię stanowi tworzenie produktów o recepturach na konkretne problemy skórne. Bazuje na składnikach pozyskiwanych z roślin uprawianych bez sztucznych nawozów. Korzysta z nowoczesnego laboratorium w Komorowicach pod Wrocławiem.

Sortuj według

Purite – kosmetyki naturalne

Kosmetyki do ciała Purite to produkty nietestowane na zwierzętach. Nadają się do codziennej higieny oraz pielęgnacji twarzy, włosów i ciała. W ofercie marki znajdziesz kosmetyki odpowiednie dla różnych rodzajów skóry, na przykład suchej, wrażliwej czy trądzikowej. Zawierają oleje, ekstrakty, maceraty i hydrolaty pozyskiwane zgodnie z rytmem biologicznym roślin. Składniki są również nabywane zgodnie z zasadami uczciwego handlu. Purite stawia działanie terapeutyczne swoich produktów ponad właściwościami pielęgnacyjnymi. Marka współpracuje z lekarzami wielu specjalizacji. Z tego względu kosmetyki poprawiają kondycję skóry problematycznej.

Mydła Purite

Firma kosmetyczna Purite słynie ze swoich mydeł naturalnych w kostce, które występują w wielu wariantach. Bazują na naturalnych olejkach, na przykład na oleju ze słodkich migdałów, maśle shea, oliwie z oliwek czy oleju kokosowym. Ich receptury wzbogacają dodatkowe substancje o różnych właściwościach dopasowanych do odmiennych potrzeb. Przykładowo:

  • Olejek cynamonowy – działa antycellulitowo,
  • Ekstrakt z kwiatostanów rumianku – ma właściwości przeciwzapalne,
  • Zielona glinka – zmniejsza wydzielanie sebum,
  • Kozie mleko – wspiera procesy regeneracji skóry.

Sprawdź Purite mydło w kostce sól z Morza Martwego w naszej ofercie.

Purite – olea do skóry

W ofercie marki kosmetycznej Purite na szczególną uwagę zasługują olea do różnych rodzajów skóry, na przykład naczynkowej, suchej albo ze stanami zapalnymi. Nadają do stosowania zarówno na ciało, jak i na twarz. Część z nich można używać także w przypadku delikatnej skóry dzieci. Zawierają wyłącznie substancje czynne, to specjalnie dobrane składniki o właściwościach pielęgnacyjnych oraz ochronnych. Dzięki nim między innymi łagodzą podrażnienia oraz stany zapalne. W ich składach możesz znaleźć na przykład olej z pestek winogron, masło shea, wosk pszczeli, ekstrakt z arniki czy żywokostu. Zobacz Purite Nettle Oleum pokrzywowe.