Eucerin

  (46)

Eucerin to marka założona przez Paula C. Beiersdorfa ponad 100 lat temu. Zajmuje się tworzeniem kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Przy produkcji swoich wyrobów marka współpracuje z ekspertami. W Polsce dystrybutorem kosmetyków Eucerin jest Nivea.

Sortuj według

Kosmetyki do skóry problematycznej Eucerin

Eucerin produkuje kosmetyki do cery problematycznej, które mogą być stosowane również w trakcie leczenia dermatologicznego. Do najważniejszych serii tej marki warto zaliczyć Anti-Pigment, Hyaluron-Filler+Elasticity, Sun Protection, Hyaluron-Filler, Dermo Pure, UreaRepair, Aquaphor i pH5. Wśród najpopularniejszych produktów tego producenta znaleźć można olejek do mycia Eucerin pH5 zawierający 53% naturalnych olejów. Kosmetyk ten pomaga przywrócić odpowiednie pH skóry.

Produkty Eucerin mogą być stosowane przez całą rodzinę. W ofercie marki znaleźć można jednak produkty przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Niektóre preparaty są odpowiednie dla dzieci od 3. roku życia. Ceny produktów Eucerin różnią się w zależności od ich przeznaczenia. Wybrane kosmetyki tej marki to wyroby w 100% naturalne. Mogą być stosowane pod makijaż. Podstawowe składniki kosmetyków Eucerin to Hexanediol i Methylhydantoin-2-Imide. 

Bezpieczne kosmetyki Eucerin w zgodzie ze środowiskiem

Produkty Eucerin są poddawane testom in vitro – laboratoryjnym – i klinicznym. Co roku marka przeprowadza ponad 2000 badań nad nowymi recepturami. Producent współpracuje też z krajowymi instytutami badawczymi i klinikami dermatologicznymi. Wspólnie z naukowcami opracowała metodę wglądu w struktury skóry dzięki CLSM. To specjalny mikroskop, który kieruje światło na cerę i skanuje warstwy naskórka oraz skóry właściwej.

Kosmetyki do ciała i twarzy Eucerin dostępne w Dr. Max nie są testowane na zwierzętach. Marka stosuje laboratoryjne testy in vitro, które są alternatywą dla badań na zwierzętach. Do 2025 roku marka planuje zredukować zużycie tworzyw sztucznych o 50% w porównaniu z rokiem 2019, a także zaoszczędzić ponad 200 ton papieru rocznie. Do tego czasu większość opakowań produktów Eucerin ma być również wykonana z materiałów nadających się do recyklingu lub ponownego napełnienia. Marka planuje również tworzyć preparat wolne od mikroplastiku, cyklometikonu i otokrylenu.