Żele punktowe na wypryski

  (25)

W Twojej kosmetyczce zdecydowanie powinien się znaleźć preparat lub żel punktowy na wypryski! Zdarzają się czasem awaryjne sytuacje, gdy rano na twarzy zauważysz brzydkiego pryszcza. Takie kosmetyki szybko pozwalają zwalczyć problem.

Sortuj według
Preparaty punktowe na wypryski

Preparaty punktowe na wypryski

Żel punktowy na wypryski — jeden ze sposobów na niedoskonałości skórne

Na sklepowych i aptecznych półkach znajdziemy różne kosmetyki do pielęgnacji twarzy z trądzikiem. Jeden z nich to preparat punktowy na pryszcze, który nakłada się tylko w zmienionym chorobowo miejscu. Taki żel oczyszcza skórę, odblokowuje pory, redukuje stan zapalny, hamuje rozwój bakterii i reguluje pracę gruczołów łojowych. Kosmetyki na trądzik często mają silne działanie na skórę, dlatego zastosowanie żelu punktowego ochroni resztę Twojej cery przed przesuszeniem. 

Przy cerze ze skłonnością do wyprysków warto też dbać o dobre zwyczaje pielęgnacyjne: 

  • pamiętać o dokładnym demakijażu,
  • regularnie oczyszczać całą cerę,
  • nie wyciskać pryszczy ani zaskórników,
  • unikać dotykania brody i twarzy,
  • używać ręczników jednorazowych do osuszania cery.

Preparaty punktowe na pryszcze — co wybrać?

Masz do wyboru wiele skutecznych, działających punktowo kosmetyków. Wygodną formą jest punktowy preparat na pryszcze w postaci sztyftu albo „pisaka”, który umożliwia niezwykle precyzyjną aplikację. Z kolei żel punktowy na wypryski w tubce ogranicza dostęp zanieczyszczeń do kosmetyku. Nieco mniej wygodna, choć równie skuteczna w walce z pryszczami opcja to pasta wysuszająca. Takie preparaty możesz zastosować nie tylko na skórze twarzy, ale także na dekolcie, ramionach i plecach.