Maxi3Vena, suplement diety, 60 kapsułek

Suplement diety zawiera ekstrakt z ruszczyka, który wspomagają krążenie.

Dostępny
35,59

O produkcie: Maxi3Vena, suplement diety, 60 kapsułek

100007725

Opis

Maxi3Vena, suplement diety, 60 kapsułek to preparat zawierający składniki, które wspierają prawidłową pracę układu żylnego.


Właściwości

Ekstrakt z ruszczyka wpływa korzystnie na krążenie żylne i funkcjonowanie naczyń krwionośnych, wspomaga redukcję obrzęków.

Kwas askorbinowy (witamina C) wspomaga prawidłową produkcję kolagenu, a przez to zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. 

Produkt polecany jest w szczególności osobom odczuwającym ciężkość i zmęczenie nóg, ze skłonnościami do powstawania obrzęków, cellulitu, osobom o cerze naczynkowej oraz osobom, które prowadzą siedzący lub stojący tryb pracy i życia, palą papierosy, nie wykazują aktywności fizycznej, mają nadwagę.

Co to jest Maxi3Vena?

Maxi3Vena to suplement diety, który dostarcza składników przyczyniających się do prawidłowego funkcjonowania układu żylnego. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych, które odczuwają ciężkość i zmęczenie nóg w związku z prowadzeniem siedzącego lub stojącego trybu życia, częstym chodzeniem na obcasach, nadwagą i otyłością czy ograniczoną aktywnością fizyczną. Produkt powstał też z myślą o dorosłych, którzy mają tendencję do powstawania obrzęków i cellulitu albo cerę naczynkową.

Jaki skład ma suplement Maxi3Vena?

Preparat zawiera ekstrakt z ruszczyka kolczastego, który przyczynia się do sprawnego krążenia żylnego i redukcji opuchnięć. Składnik sprzyja też zachowaniu dobrej kondycji naczyń krwionośnych. W kapsułkach obecny jest również kwas askorbinowy – substancja ważna dla produkcji kolagenu, który zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. W składzie suplementu Maxi3Vena znalazła się ponadto hesperydyna
pozyskiwana z owoców gorzkiej pomarańczy
. Substancja wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i ochronne. Zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i wzmacnia działanie witaminy C.

Połączenie wspomnianych 3 składników aktywnych w odpowiednich dawkach przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego i działa na niego ochronnie. Może ograniczać prawdopodobieństwo wystąpienia chorób naczyniowych. Uzupełnienie diety opisanym zestawem składników polecane jest przede wszystkim osobom:

  • chorującym schorzenia układu żylnego,
  • znajdującym się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia chorób naczyniowych, np. palaczom, osobom z nadwagą i otyłością, mało aktywnym fizycznie, prowadzącym siedzący lub stojący tryb życia i pracy.

Maxi3Vena – czy powoduje skutki uboczne?

Nie ma danych na temat możliwych skutków ubocznych i działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu Maxi3Vena. Przyjmowanie preparatu zgodnie z zaleceniami producenta powinno być bezpieczne dla zdrowia. Produktu nie należy zażywać przy nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Co więcej, nie zaleca się stosowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym.

W przypadku pojawienia się nudności, wymiotów albo krwawień z odbytnicy, koniecznie trzeba skontaktować się z lekarzem. Konsultacja lekarska jest też niezbędna, jeśli występują objawy takie jak nagły obrzęk jednej lub obu kończyn dolnych, niewydolność serca lub nerek. Osoby z niskim ciśnieniem tętniczym krwi i ze skłonnością do krwawień powinny zachować ostrożność w trakcie stosowania preparatu Maxi3Vena. Należy przerwać przyjmowanie suplementu na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.


Tabela

Składniki 1 kapsułka

Ekstrakt z ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus L.)

150 mg
Hesperydyna 150 mg
Witamina C (kwas L-askorbinowy) 100 mg (125% RWS*)

* RWS - referencyjna wartość spożycia.


Skład

Składniki: ekstrakt z ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus L.), hesperydyna z owoców Citrus aurantium, kwas L-askorbinowy, żelatyna, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwniki - tlenki i wodorotlenki żelaza (E 172), dwutlenek tytanu (E 171), substancja wiążąca - glikol polietylenowy, barwniki - tartrazyna (E 102), żółcień pomarańczowa (E 110).


Jak stosować

Doustnie, popijając wodą.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli 1 kapsułka.


Przeznaczenie

Produkt polecany jest w szczególności osobom, które:

- prowadzą siedzący lub stojący tryb pracy i życia,
- palą papierosy,
- nie wykazują aktywności fizycznej,
- mają nadwagę lub są otyłe,
- osobom o cerze naczynkowej,
- ze skłonnościami do powstawania obrzęków, cellulitu,
- osób ze skłonnościami do żylaków odbytu.


Ostrzeżenia

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących.

E 102 i E 110 mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Masa netto: 30,6 g.


Producent

Adamed Pharma S.A.
Pieńków, 
ul. Mariana Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów k. W-wy
Polska


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.