Vitaminum A 2000 + D3 400 HASCO, 50 kapsułek

Dostępny
4,87

O produkcie: Vitaminum A 2000 + D3 400 HASCO, 50 kapsułek

100005938

Opis

Preparat stosowany w celu uzupełnienia niedoborów witaminy A i D3. Wskazane osobom krótko przebywającym na słońcu.

Działanie

Witamina A bierze udział w kostnieniu i tworzeniu struktury kości, jest niezbędna do wzrostu, regeneracji, różnicowania się i czynności nabłonka skóry i błony śluzowej. Ponadto odgrywa istotną rolę w procesie widzenia.
Witamina D3 jest bioregulatorem przemian wapnia i fosforu w organizmie, odpowiedzialna jest za utrzymanie stanu równowagi między tymi dwoma pierwiastkami - głównymi składnikami budulcowymi kośćca. Niedobór witaminy D prowadzi do osteomalacji (rozmiękczania kości) u ludzi dorosłych oraz zrzeszotnienia, porowatości i kruchości układu kostnego (osteoporozy) u osób starszych.

Przeciwwskazania

Hiperwitaminoza A lub D; nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; uczulenia na orzeszki ziemne lub soję; nadmierne stężenie wapnia we krwi; nadmierne wydalanie wapnia z moczem; kamica nerkowa; stosowanie innych preparatów zawierających witaminę A i D; gdy osoba jest unieruchomiona

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie. Profilaktycznie zwykle stosuje się 1-2 kapsułki na dobę.

Skutki uboczne

Witaminy A i D3 stosowane zgodnie zalecanym dawkowaniem są na ogół dobrze tolerowane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Skład

1 kapsułka: Vitaminum A 2000 j.m., Vitaminum D3 400 j.m; substancje pomocnicze: olej arachidowy, zelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 124).

Producent

Omega Pharma Poland Sp. z o.o.

Dystrybutor

Medana Pharma S.A., ul. Władysława Łokietka 10, 98-200 Sieradz

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.