Leki na problemy z miesiączką - Zioła na obfite miesiączki

  (25)
Sortuj według
Problemy z miesiączką

Problemy z miesiączką

Regularne miesiączkowanie jest niezwykle ważne dla Twojego organizmu. Oznacza bowiem, że poziom wydzielanych hormonów jest właściwy, a w układzie rozrodczym prawdopodobnie nie zachodzą żadne niepokojące zmiany. Zgodnie z obecną wiedzą medyczną prawidłowa długość cyklu powinna wynosić około 28 dni, natomiast optymalna ilość ubytku krwi z organizmu podczas okresu ma objętość 100 mililitrów. Może jednak dojść do sytuacji, gdy miesiączki przestają być regularne. Zanim jednak sięgniesz po leki na uregulowanie miesiączki bez recepty, zapoznaj się z kilkoma faktami na temat regularności okresu.

Miesiączka zazwyczaj pojawia się w okolicach 12 roku życia. Niekiedy zdarza się, że pierwsze krwawienie występuje dopiero kilka lat później, Podczas miesiączkowania kobiecy organizm pozbywa się zbędnych, złuszczających się z trzonu jamy macicy elementów błony śluzowej. Wypływająca krwawa wydzielina nie powinna mieć jasnego zabarwienia ani zawierać skrzepów krwi.

Regularność cyklów jest niezwykle ważna i świadczy o zachowaniu dobrego zdrowia organizmu. Jeżeli jednak zaczęłaś miesiączkować do dwóch lat wstecz lub jesteś dojrzałą kobietą, u której prawdopodobnie rozpoczął się już okres przekwitania i Twoje krwawienia są nieregularne, prawdopodobnie nie masz powodów do obaw. W okolicach menopauzy występują bowiem tak zwane cykle bezowulacyjne, a jajniki tracą swoją pierwotną funkcję. Jeśli jednak nie należysz do żadnej z wymienionych grup i masz problemy z miesiączką, powinnaś zareagować i jak najszybciej skonsultować ten stan z lekarzem.Zaburzenia a tabletki na regulację miesiączki

Dotyczą Cię jakieś nieprawidłowości? Nie wpadaj od razu w panikę. Zaburzone cykle mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Zbyt mocne krwawienia w bardzo młodym wieku niekiedy świadczą o niedostatecznym wykształceniu układu rozrodczego i tak zwanej burzy hormonów.Lek na obfite miesiączki prawdopodobnie nie jest tutaj konieczny, ponieważ ten stan ureguluje się sam wraz z wiekiem – jeżeli jednak masz obawy odnośnie Twojego zdrowia, skonsultuj je z lekarzem, który może poradzić Ci, jak o nie zadbać.

Choć często za nieregularne menstruacje odpowiedzialne są także poważne choroby, jak endometrioza czy zespół policystycznych jajników, to w dużej mierze powody Twoich problemów miesiączkowych mogą być zupełnie inne. Za nieregularne miesiączkowanie odpowiadają hormony. Ich produkcja może zostać zaburzona nawet w wyniku zmian stylu życia. Stres, intensywny wysiłek fizyczny, zmiana klimatu – to wszystko wpływa na Twój organizm i może dawać objawy zdrowotne. Problem może nie wynikać jednak wyłącznie z kwestii hormonalnych czy trudności z adaptacją otoczenia. Wrodzone kłopoty z krzepliwością krwi nie pozostają obojętne również w przypadku miesiączkowania.

Problemy z miesiączką nie dotyczą jednak wyłącznie czasu trwania cyklu. Jeżeli Twój okres jest często zbyt obfity lub zbyt skąpy albo trwa wyjątkowo krótko bądź wyjątkowo długo, również powinnaś zadbać o regulację tego procesu. Niekiedy jednak same tabletki bądź zioła na obfite miesiączki czy inne regulatory mogą nie wystarczyć i niezbędne będzie wykonanie badań oraz konsultacja z lekarzem. Nadmiernie obfite miesiączki, o których świadczy m.in. obecność skrzepów oraz konieczność stosowania podwójnej ochrony podczas snu, mogą bowiem przyczynić się nawet do niedokrwistości.

Podczas wizyty u lekarza ginekologa celem uzyskania poprawy przebiegu miesiączki i regularnych menstruacji, lekarz może zalecić leki regulujące cykl menstruacyjny. Niezbędne może okazać się nie tylko standardowe badanie krwi, czyli morfologia, ale także przebadanie jej krzepliwości oraz czynności hormonów tarczycy. Czasem lekarze zlecają także wykonanie USG z wykorzystaniem wziernika. Same leki na zmniejszenie krwawienia miesiączkowego, które wypisze lekarz, występują w różnych formach. W naszej aptece znajdziesz krople na problemy z miesiączką, tabletki na uregulowanie okresu i problemy z miesiączką oraz kapsułki na problemy z miesiączką.Napięcie przedmiesiączkowe – leki czy termofor?

Stanom napięcia przedmiesiączkowego często towarzyszy rozdrażnienie, swoisty niepokój. Warto wtedy postawić na niezbyt forsowną aktywność fizyczną i rozluźnienie, a w razie ogromnej potrzeby, leki na PMS. Zastosowanie ich wpływa pozytywnie na wyrównanie poziomu wytwarzanych hormonów, zwłaszcza prolaktyny i progesteronu. Są to łagodne i wspomagające leki. Preparaty regulujące cykl miesiączkowy, pomagają również na napięcie przedmiesiączkowe. Z łagodzą one objawy tzw. PMS, poprawią Twoje samopoczucie i zminimalizują bóle menstruacyjne (sprawdź leki na bóle menstruacyjne).