Ovulomed Max, suplement diety, 30 saszetek

Dostępny
48,83

O produkcie

100017501

Ovulomed max jest suplementem diety opartym na mio-inozytolu, witaminach, betainie oraz cynku.

Właściwości

Ovulomed max jest suplementem diety opartym na mio-inozytolu, witaminach, betainie oraz cynku. Kwas foliowy, witamina B6 i B12 pomagają w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Ponadto foliany, do których zalicza się kwas foliowy, przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży, biorą udział w procesie podziału komórek i wspierają prawidłową produkcję krwi oraz redukują uczucie zmęczenia i znużenia. Cynk pomaga w utrzymaniu płodności oraz funkcji rozrodczych. Witamina D3 odgrywa istotną rolę w procesie podziałów komórkowych. Inozytol należy do grupy witamin B. Występuje w dwóch biologicznie czynnych formach: mio-inozytol oraz D-chiro-inozytol. Obie formy można dostarczyć wraz z dietą, natomiast D-chiro-inozytol występuje w niej w śladowych ilościach. Jest on przekształcany w odpowiedniej ilości przez organizm z dostarczonego mio-inozytolu. Beatina jest pochodną aminokwasu glicyny. Występuje w przyrodzie m.in. w burakach lub kiełkach pszenicy.

Tabela

składnik zawartość
- 1 saszetka
mio-inozytol 200 mg
D-chiro-inozytol 30 mg
cynk 7,5 mg
witamina D 5,0 mcg
wit. B6 1,0 mg
wit. B12 1,9 mcg
kwas foliowy, EXTRA folate-S 400 mcg
betaina 250 mg

Skład

Składniki: mio-inozytol, D-chiro-inozytol, cynk, wit. D , wit. B6, wit. B12, kwas foliowy, EXTRA folate-S, betaina.

Jak stosować

Zawartość saszetki należy rozpuścić w połowie szklanki wody.

Dzienne spożycie

Zalecane dzienne dawkowanie: 1 saszetka dziennie.

Przeznaczenie

Suplement wspomagający terapię dla kobiet z zespołem policystycznych jajników.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytuty (zamienniki) zróżnicowanej i zbalansowanej diety oraz zdrowego stylu życia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Nie zaleca się stosowania w przypadku podejrzenia uczulenia na jakikolwiek składnik preparatu.

Producent

Kadefarm Sp. z o.o
Sierosław, ul. Gipsowa 18
62-080 Tarnowo Podgórne

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.