OleoVitum Wiesiołek, suplement diety, 80 kapsułek

Dostępny
24,59

O produkcie: OleoVitum Wiesiołek, suplement diety, 80 kapsułek

100048654

Opis

Wiesiołek, suplement diety, 80 kapsułek to preparat zawierający olejek z wiesiołka.


Właściwości

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe odgrywają niezwykle istotną rolę w utrzymaniu zdrowego i atrakcyjnego wyglądu skóry. Biorą udział w przebiegu wielu procesów metabolicznych. Ich niedobór może prowadzić do rozwoju stanów zapalnych, nadmiernej utraty wody, przesuszenia skóry czy pojawiania się zaskórników. Cennym źródłem kwasów tłuszczowych jest olej z wiesiołka zawierający 2 wielonienasycone kwasy tłuszczowe (WNKT) — linolowy (LA) i gamma-linolenowy (GLA). Formuła suplementu diety Oleovitum Wiesiołek zawiera olej z nasion wiesiołka tłoczony na zimno zawierający kwasy tłuszczowe omega-6. W składzie znajduje się również witamina E i A.

  • GLA w organizmie jest przekształcany do kwasu dihomo-gamma-linolenowego (DGLA). Ten z kolei stanowi składnik lipidów naskórka niezbędnych do zachowania odpowiedniego stanu skóry. Co ważne, GLA powstaje w skórze z LA pod wpływem enzymu, który u niektórych osób występuje w małych ilościach lub zanika pod wpływem różnych czynników (upływu lat, stosowania używek czy przechodzenia infekcji bakteryjnych i wirusowych).
  • Witamina A wspiera utrzymanie zdrowej skóry.
  • Witamina E pomaga w ochronie organizmu przed szkodliwym stresem oksydacyjnym.

Olej z wiesiołka, poza WNKT omega-6, dostarcza również inne dobroczynne substancje odżywcze. Zawiera m.in. cynk, selen, magnez, fitosterole, witaminę E, wapń i magnez.

Jak działa Oleovitum Wiesiołek?

Witamina A przyczynia się też do zachowania prawidłowego metabolizmu żelaza i pomaga w utrzymaniu odpowiedniego stanu błon śluzowych. Dodatkowo przyczynia się do zachowania właściwego widzenia. Witamina A wpływa również korzystnie na układ odpornościowy i bierze udział w procesie podziału komórek. Kwas linolowy pomaga w zachowaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi (korzystne działanie występuje przy dziennym spożyciu 10 g LA).

Kiedy stosować Oleovitum Wiesiołek?

Możesz stosować preparat Oleovitum Wiesiołek, jeśli zależy Ci na uzupełnieniu diety w kwasy omega-6 — kwas linolowy i kwas gamma-linolenowy oraz witaminy A i E. Produkt jest odpowiedni dla dzieci powyżej 6. roku życia i osób dorosłych.

Jak długo można stosować Oleovitum Wiesiołek?

Możesz stosować suplement diety przez dowolnie długi okres. Opakowanie zawiera 60 (dla dzieci powyżej 6. roku życia) lub 30 (dla osób dorosłych) sugerowanych porcji.

Czy stosowanie Oleovitum Wiesiołek w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży.


Tabela

Składnik  2 kapsułki  RWS* 
Olej z nasion wiesiołka, w tym:  1000 mg  
wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, z czego 840 mg   
kwasów tłuszczowych omega-6, z czego 830 mg  
kwasu linolowego 740 mg  
kwas gamma-linolenowy 85 mg  
ekwiwalent alfa-tokoferolu 6 mg 50%
witaminy A 200 µg 25%

RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: olej z nasion wiesiołka tłoczony na zimno, żelatyna (składnik otoczki), octan DL-alfa-tokoferylu, palmitynian retinylu, emulgator: monolaurynian polioksyetylenosorbitolu (polisorbat 20).  


Jak stosować

Doustnie.


Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia:

  • Dzieci powyżej 6-go roku życia: 1 kapsułka dwa razy dziennie,
  • dorośli: 2 kapsułki dwa razy dziennie w trakcie posiłku.

 


Przeznaczenie

Suplementacja oleju z wiesiołka.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Uwaga! Osoby chore ba epilepsję nie powinny stosować produktu.


Producent

Oleofarm Sp. z o.o.
Mokronoska 8, 52-407 Wrocław,
Polska


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.