Płatki kosmetyczne dla niemowląt i dzieci

  (12)

Codzienna pielęgnacja delikatnej skóry maluszka wymaga zastosowania odpowiednich artykułów higienicznych. Kompletując wyprawkę dla noworodka, warto uwzględnić na liście zakupów płatki kosmetyczne dla niemowląt i dzieci, które ułatwią utrzymanie całego dziecięcego ciała w czystości.

Sortuj według
Płatki kosmetyczne

Płatki kosmetyczne

Płatki kosmetyczne w pielęgnacji delikatnej skóry dziecka

Większość mam zgadza się z tym, że płatki kosmetyczne dla niemowląt to jedne z najważniejszych akcesoriów w czasie zmiany pieluszki. Utrzymywanie pupy niemowlaka w czystości zapobiega bowiem podrażnieniom i pieluszkowemu zapaleniu skóry, a dobrze dobrane waciki bardzo ułatwiają to zadanie.

Płatki kosmetyczne dla niemowląt — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Płatki kosmetyczne dla niemowląt różnią się od płatków do demakijażu przede wszystkim wielkością. Oczywiście możesz wykorzystać klasyczne waciki, jednak wiele mam skarży się, że są za małe i trudno nimi przemyć pupę czy plecki dziecka w czasie przewijania. Lepiej więc kupić większe płatki kosmetyczne dla dzieci (które można przeciąć na pół w razie potrzeby) niż męczyć się z małymi!

Zwróć też uwagę na materiał, z którego wykonano płatki. Najlepsza będzie bawełna — miękka, ekologiczna i nie pozostawiająca włókien na skórze. Jeśli chodzi o cenę, dziecięce waciki kosmetyczne nie obciążą zbytnio domowego budżetu — koszt jednej sztuki to zaledwie 4-8 groszy. Możesz przetestować kilka rodzajów, a potem wybrać płatki kosmetyczne dla dzieci w kształcie i rozmiarze, który najlepiej sprawdzi się u Twojej pociechy.

Płatki kosmetyczne dla dzieci — szerokie zastosowanie w codziennej higienie

Namoczone w przegotowanej wodzie płatki kosmetyczne dla dzieci można stosować do przemywania skóry w czasie zmiany pieluszki. Waciki sprawdzą się również do rozprowadzania kremu, oliwki czy zasypki. Dzięki nim pielęgnacja twarzy, pachwin i fałdek skórnych u niemowlaka będzie dużo łatwiejsza. Z kolei do punktowego oczyszczania skóry, a także higieny małżowin usznych świetnie nadają się patyczki do uszu dla niemowląt.