Jak się pozbyć monobrwi? Pęseta, wosk czy laser?

24. 8. 2019 · 4 minuty czytania

Połączone brwi nie wyglądają estetycznie, dlatego warto je wyrównać. Jak to zrobić? Czy pęseta wystarczy, by zadbać o wygląd swojej twarzy? Dowiedz się więcej!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Jak się pozbyć monobrwi? Pęseta, wosk czy laser?

Monobrew, czyli połączone brwi, nierozerwalnie kojarzy się z Fridą Khalo. Panie, ale i coraz częściej panowie, decydują się na rozdzielenie brwi. Jaką metodą to wykonać? Depilacja brwi pęsetą zajmuje sporo czasu, depilacja woskiem może być niedokładna, a usunięcie monobrwi za pomocą lasera daje niemal trwały efekt. Jak depilować brwi, żeby pozbyć się monobrwi?

Jak pozbyć się monobrwi? Depilacja brwi pęsetą

Najprostszą i najtańszą metodą regulacji brwi jest depilacja monobrwi pęsetą. Wystarczy do tego tylko pęseta z wąskimi szczypcami, którą dokładnie usuniesz włoski.

Jak depilować brwi pęsetą? Najważniejsze jest zaznaczenie miejsca, w którym brwi mają się zaczynać. Na początek trzeba więc rozdzielić brew przy pomocy kredki do oczu. Potrzebować do tego będziesz ołówka, linijki czy innego, długiego, prostego przyrządu. Przyłóż ołówek do płatka nosa tak, żeby linia przez niego wyznaczana przechodziła przez wewnętrzny kącik oka. Ta sama linia to miejsce, w którym nowe brwi powinny się zaczynać.

Żeby pozbyć się skutecznie włosków, łap je przy samej nasadzie. W ten sposób unikniesz urywania włosków w połowie. Usunięcie włoska z cebulką oznacza, że będzie potrzebował on więcej czasu na odrośnięcie.

Sprawdź też kosmetyki do rzęs i brwi.

depilacja brwi u mężczyzn

 

Depilacja brwi w domu woskiem

Czym depilować brwi, jak nie pęsetą? Woskiem lub pastą cukrową. Tymi metodami możesz wydepilować monobrew także w domu. Metoda ta, w zależności od indywidualnych predyspozycji, pozwala na pozbycie się monobrwi na tydzień lub 2. Po tym czasie możesz zacząć zauważać odrost włosków.

Jak depilować brwi woskiem? Sposobów jest kilka. Możesz depilować brwi woskiem na zimno. Do tego możesz wykorzystać gotowe plastry z woskiem, które kupisz w drogerii. Plaster z woskiem rozgrzewasz w rękach, a następnie nakładasz go na odpowiednie miejsce. Następnie jednym, szybkim ruchem usuwasz włoski z przestrzeni między brwiami.

  Innym sposobem jest wykorzystanie ciepłego wosku. Technika jest bardzo podobna. Wystarczy, że rozgrzany wosk kosmetyczny nałożysz specjalnym patyczkiem na wybrane miejsce. Następnie do wosku przyklejasz plaster dołączony do zestawu. Plaster dobrze dociśnij do skóry i odczekaj chwilę, żeby wosk dobrze zasechł. Następnie, podobnie jak przy poprzedniej technice, szybkim ruchem usuń plaster ze skóry. Po depilacji brwi woskiem, przemyj skórę oliwą z oliwek lub oliwką dla dzieci, żeby usunąć wosk, pozostały na skórze wosk.

  Nową metodą usuwania monobrwi jest też wykorzystanie pasty cukrowej. To plastyczna substancja, którą przyklejasz do skóry i tak samo, szybkimi ruchami usuwasz włoski ze skóry. Pasta cukrowa jest podobna do plasteliny – wykorzystujesz ją kilka razy, aż do uzyskania pożądanego efektu.

  Problemem z usuwaniem monobrwi za pomocą wosku jest to, że może być to mało dokładna metoda. Jeżeli źle nałożysz wosk, możesz pozbyć się zbyt dużego fragmentu włosków lub na odwrót – pozostałe włoski trzeba będzie usunąć pęsetą. Żeby w miarę dokładnie usunąć złączoną brew, używaj niewielkich plastrów, które pozwolą na większą dokładność.

  Sprawdź też produkty do pielęgnacji brwi.

  depilacja brwi laserem

  Jak się pozbyć monobrwi laserem?

  Jeżeli chcesz niemal permanentnie pozbyć się monobrwi, rozważ zabieg usunięcia włosków laserem. Na czym polega ta metoda? Po pierwsze, nie wykonasz jej samodzielnie w domu. Tu umówić się musisz na wizytę w gabinecie kosmetologa lub medycyny estetycznej.

  Usuwanie włosków laserem polega na tym, że światło lasera diodowego skierowane jest do włoska. Tam pochłania go barwnik włoska, a następnie w wyniku przemian chemicznych brodawka włosa umiera. Włosy wypadają i raczej nie odrastają. Zabieg na brwi jest dość skuteczny i możliwe, że nie będzie trzeba go powtarzać, żeby trwale pozbyć się monobrwi – wszystko zależy od Twoich indywidualnych predyspozycji.

  Ale uwaga! Usuwanie włosków z brwi zawsze pozostaw w rękach profesjonalisty. A to dlatego, że laser może uszkodzić wzrok. A więc szczególne względy bezpieczeństwa powinny być zachowane.

  depilacja brwi woskiem

  Pielęgnacja skóry po depilacji brwi

  Po usunięciu włosków z okolicy brwi bardzo ważna jest pielęgnacja skóry po depilacji. Skóra może być podrażniona tak po wosku, jak i po usuwaniu włosów laserem.

  Po laserze, kosmetolog doradzi Ci odpowiednią pielęgnację. Możesz też smarować skórę kremami regenerującymi naskórek. Takim kosmetykiem będzie m.in. kojący balsam regenerujący La Roche-Posay Cicaplast Baume B5. Po usuwaniu włosów laserem pomoże także Alantan dermoline z witaminami A+E. Ma półtłustą konsystencję, która odbuduje naruszony płaszcz hydrolipidowy i nawilży podrażnioną skórę. Podobny efekt przyniesie Bepanthen Derm.

  Podrażnienia po depilacji złagodzą także kosmetyki zawierające pantenol czy allantoinę. Kilka razy dziennie możesz wsmarowywać w skórę krem kosmetyczny Linoderm Plus z Pantenolem. Podobny efekt przyniesie krem Panten SOS.

  Usunięcie monobrwi nie jest trudne. Weź jednak po uwagę, że jeżeli wybierzesz depilację woskiem lub pęsetom, regularnie będzie trzeba powtarzać ten zabieg. Usunięcie monobrwi laserem jest zdecydowanie droższe, jednak zrobisz to raz a dobrze.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
   Przeczytaj więcej od tego autora