Koncentraty do twarzy

  (26)

Koncentrat do twarzy to kosmetyk do zadań specjalnych. Dzięki niezwykle bogatemu składowi już jedna dawka zapewnia skórze „zastrzyk” dobroczynnych substancji. Nic dziwnego, że tego rodzaju preparaty zamyka się w ampułkach albo dozuje kroplami!

Sortuj według
Koncentraty do twarzy

Koncentraty do twarzy

Koncentrat do twarzy — czym się charakteryzuje?

Koncentrat do twarzy charakteryzuje się wysokim stężeniem substancji aktywnych takich jak mikroelementy, witaminy (np. witamina C), kwasy (np. hialuronowy, glikolowy) czy ekstrakty roślinne. Wykorzystywanie koncentratów do twarzy w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych dodatkowo potwierdza skuteczność ich działania.

Koncentrat do twarzy — skład i działanie

Skład i działanie poszczególnych koncentratów do twarzy może się różnić, jednak mają one też jeden punkt wspólny — ich głównym celem jest intensywna regeneracja skóry i efekt odmłodzenia. Często wiąże się to z uzupełnianiem poziomu kolagenu, wzmacnianiem naczyń krwionośnych, niwelowaniem przebarwień czy zapewnieniem naturalnego liftingu. Niektóre kosmetyki działają wielopoziomowo, dlatego aby dobrać odpowiedni koncentrat, przed zakupem warto zapoznać się z informacjami podanymi przez producenta.

Jak prawidłowo stosować koncentrat do twarzy?

Koncentrat do twarzy nakłada się delikatnymi, kolistymi ruchami na oczyszczoną skórę. Kosmetyk można również rozsmarować na szyję i dekolt. Ponieważ zazwyczaj ma lekką konsystencję i szybko się wchłania, sprawdzi się pod makijaż. Warto pamiętać, że efekt działania koncentratów do twarzy będzie widoczny tylko przy regularnym stosowaniu (niektóre produkty należy nakładać nawet 2 razy dziennie, rano i wieczorem). Warto też sięgać po inne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które ułatwiają przenikanie substancji aktywnych (może to być np. woda termalna).

Marki powiązane z kategorią: Koncentraty do twarzy