Przepis na maseczkę z olejkiem na pryszcze

20. 9. 2017 · 3 minuty czytania

Masz już dość ciągłych pryszczy i męczącego trądziku? Wypróbuj domową maseczkę z olejkiem z drzewa herbacianego. Sprawdź przepis!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Przepis na maseczkę z olejkiem na pryszcze

Życie z trądzikiem potrafi doprowadzić do szału. Jeżeli borykasz się z tym problemem, zapewne próbowałaś już każdej metody zwalczenia bolesnych wyprysków i krost. Czas przejść na naturalną stronę mocy. Oto przepis na wykorzystanie potęgi olejku eterycznego z drzewa herbacianego oraz aloesu, które pomogą Ci pokonać pryszcze.

Olejki eteryczne na pryszcze – postaw na naturę!

Olejki eteryczne to świetny, naturalny sposób dbania o urodę. Są nieinwazyjne, ekologiczne i nie szkodzą środowisku. Jedynym ich minusem jest to, że mogą uczulać. Dlatego zawsze przed nałożeniem olejku bezpośrednio na skórę, dzień wcześniej wykonaj próbę uczuleniową.

Nałóż niewielką ilość olejku na skórę w okolicy szyi (najlepiej za uchem). Jeżeli po 24 godzinach nie zobaczysz żadnych oznak uczulenia, śmiało możesz nakładać maseczkę na całą twarz.

Sprawdź też, jak możesz wykorzystać olejki eteryczne do kąpieli!

 

Olejek na pryszcze – jak to działa?

Olejek herbaciany

Olejek herbaciany to jeden z niewielu olejków eterycznych, który możesz nałożyć na twarz bez rozcieńczania go w innym oleju. Ale jeżeli stosujesz go bezpośrednio na skórę, może Cię podrażnić, dlatego lepiej rozpuścić go w olejku bazowym.

Olejek herbaciany (więcej o jego działaniu przeczytasz w artykule: Olejek z drzewa herbacianego likwiduje wypryski trądzikowe!) na pryszcze działa antyseptycznie, a więc zabija zarazki i bakterie, a także uśmierza stan zapalny. Wysusza (ale w dobrym znaczeniu!) pryszcze i nie pozostawia po nich blizn.

Olejek z jojoba

Olejek bazowy z jojoba to z kolei świetny sposób na nawilżenie skóry i przywrócenie jej równowagi tłuszczowej. Olejek z jojoba rozpuszcza nadmiar łoju i przywraca skórze odpowiednią kwasowość.

Aloes

Ostatni składnik maseczki, wyciąg z aloesu, to dosłownie balsam dla Twojej skóry. Łagodzi chłodzi podrażnioną i wrażliwą skórę trądzikową. Działa także przeciwzapalnie i bakteriobójczo. A to właśnie pozbycie się z Twojej skóry bakterii i przywrócenie jej odpowiedniej równowagi tłuszczowej jest kluczem do sukcesu w walce z pryszczami.

Przygotowana przeze mnie maseczka działa, nie tylko jeśli borykasz się z poważnymi problemami skórnymi w postaci trądziku. Sprawdzi się także, jeśli okazjonalnie pojawiają się u Ciebie wypryski, np. przed miesiączką. W takich przypadkach maseczkę możesz także stosować miejscowo na pryszcze.

przepis na maseczkę

Maseczka z olejkiem na pryszcze: jak wzmocnić jej działanie?

Dobra rada – ponieważ starasz się zabić wszelkie bakterie i podrażniające skórę zarazki, po zastosowaniu maseczki zmień poszewkę poduszki, na której śpisz. Materiał, do którego codziennie przykładasz głowę powinien być czysty i hipoalergiczny. Niestety, podczas snu pocisz się, a na skórze pojawiają się łój i sebum. Wszystko to zostaje na poduszce i tworzy skupisko bakterii, które sprzyjają rozwojowi trądziku i wyprysków. Jeżeli masz problem z trądzikiem, powinnaś zmieniać poszewkę od poduszki co kilka dni. 

Sprawdź również dermokosmetyki na trądzik!

Przepis na maseczkę na pryszcze z naszej infografiki

Składniki:

Wykonanie:

  1. Do filiżanki wlej 10 ml olejku z jojoba od Etja.
  2. Następnie dodaj 5 kropli olejku z drzewa herbacianego Etja. Dzięki specjalnej nakładce w opakowaniu olejku, odmierzanie kropelek nie będzie sprawiało Ci najmniejszego problemu.
  3. Teraz kolej na aloes. Odetnij jeden, średniej wielkości listek z krzaczka aloesu. Następnie rozetnij liść i wyciągnij z niego przezroczysty żelowy sok – tak, jakbyś chciała wycisnąć ostatnią porcję pasty do zębów z kończącej się tubki. Żel dodaj do olejków i dobrze wymieszaj.
  4. Przed nałożeniem maseczki dobrze oczyść twarz - najlepiej specjalnym żelem. Na oczyszczoną buzię nałóż maseczkę i pozostaw ją na 10 – 15 minut. Po tym czasie opłucz  twarz letnią wodą.

Maseczkę możesz stosować codziennie. Najlepiej wieczorem, przed snem.

    Więcej artykułów na ten temat

    • Nie wiesz, jak pozbyć się pryszczy oraz zaskórników? Pomoże Ci maska z aspiryny i witamin A+E. Jak ją zrobić i kiedy najlepiej ją stosować? Dowiedz się więcej!
    • Domowy peeling kawowy na cellulit

      Domowy peeling kawowy na cellulit

      · 4 minuty czytania
      Peeling poprawia mikrokrążenie, zwiększa wchłanianie kosmetyków oraz odpręża i działa antyseptycznie. Jak wykonać go samodzielnie z użyciem kawy i olejku pomarańczowego? Poznaj sprawdzony przepis!
    • Szukasz dobrego kosmetyku do golenia? Możesz stworzyć go sama. Sięgnij po masło shea olej kokosowy i olej ze słodkich migdałów. Sprawdź szczegóły naszego przepisu!
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
    Przeczytaj więcej od tego autora
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
    Przeczytaj więcej od tego autora