Nacomi, Glinka zielona, maska do cery trądzikowej, 65 g

Marka: NACOMI

Maska z zieloną glinką, przeznaczona do oczyszczania cery trądzikowej.

Dostępny
15,19

O produkcie: Nacomi, Glinka zielona, maska do cery trądzikowej, 65 g

100015964

Opis

Naturalna zielona glinka.

Właściwości

Nacomi Glinka zielona to produkt bazujący na zielonej glince montmorylonit (montmorillonite). Jest ona szczególnie doceniana w pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej. W Europie występuje naturalnie na niektórych obszarach Francji, Czech, Niemiec i Rumunii. Zieloną glinkę green montmorillonite pozyskiwaną ze skał krzemionkowo-aluminiowych można znaleźć również na innych kontynentach — w Stanach Zjednoczonych, w Rosji i Gruzji.

Pielęgnacja twarzy z wykorzystaniem zielonej glinki montmorylonit zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Argilloterapia, bo tak właśnie określa się zabiegi kosmetyczne wykonywane z użyciem tego naturalnego surowca, nie jest jednak współczesnym wynalazkiem. Minerały ilaste, takie jak np. montmorillonite, wykorzystywano do pielęgnacji twarzy i ciała już w czasach starożytnych. Obecnie glinki są odkrywane na nowo i doceniane przez konsumentów ze względu na bogaty skład chemiczny i unikalne zdolności oczyszczające. Korzyści dla skóry wiążą się z wyjątkowymi cechami zielonej glinki montmorylonit, która pomaga zwalczać bakterie, a także wspiera proces remineralizacji i oczyszczania z toksyn.

Montmorylonit znajdujący się w składzie Nacomi Glinka zielona zawiera cenne składniki mineralne takie jak żelazo, potas, mangan, wapń czy tytan. Wykazuje liczne właściwości pielęgnacyjne — antyseptyczne, rozświetlające, wyrównujące koloryt i odkażające. Po zabiegu z wykorzystaniem zielonej glinki skóra pozostaje jędrna, wygładzona, zregenerowana i zmatowiona. Ten naturalny surowiec zawarty w Nacomi Glinka zielona przyczynia się też do zwężenia porów, złagodzenia stanów zapalnych i regulacji ilości wydzielanego sebum. Wynika to ze zdolności glinki montmorylonit do pochłaniania wilgoci, tłuszczu, potu i sebum. Dlatego właśnie pielęgnacja skóry trądzikowej, tłustej i problematycznej z jej użyciem jest jak najbardziej wskazana.

Jak działa Nacomi Glinka zielona?

Glinka zielona montmorylonit cechuje się bogatym składem mineralnym, dzięki czemu sprzyja zachowaniu urody, pomaga opóźnić procesy starzenia i wspiera redukowanie niedoskonałości cery. Wykazuje unikalne właściwości oczyszczające, dezynfekujące i przeciwzapalne. Pomaga wysuszać zmiany trądzikowe, odżywiać i regenerować skórę.

Kiedy stosować Nacomi Glinka zielona?

Preparat jest przeznaczony do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i mieszanej.

Czy stosowanie Nacomi Glinka zielona w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania produktu przez kobiety w ciąży.


Skład INCI

Montmorillonite.

Jak stosować

Obecnie w przypadku cery mieszanej bardzo często wykonuje się dwuskładnikowe maseczki – nakładając glinkę zieloną na strefę tłustą (najczęściej jest to strefa T- czoło i nos) i łagodniejszą glinkę – np. białą lub czerwoną na pozostałą część twarzy i dekolt. Glinkę należy zmieszać z letnią wodą i nałożyć na skórę twarzy, czekając około 20 minut, aż maseczka wyschnie i lekko skruszeje. Maseczkę należy zmyć letnią wodą, dodatkowo wykonując delikatny masaż (szczególnie w przypadku cery tłustej).

Pojemność

Masa/objętość netto: 65 g

Producent

KAMIL
Mickiewicza 43, Cięcina
Węgierska Górka

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.